Tim FC Litije je pobedio na gostovanju u Ljutomeru kod KMN Tomaž ŠIC BAR, rezultatom 2 : 1.

Ekipa FC Litije koju je vodio Senudin Džafić je do pobede došla nakon preokreta. Domaći tim KMN Tomaž ŠIC BAR je poveo, nakon pogotka Marota u 15. minuti. Onda je usledilo izednačenje sa pogotka Patrika Osredkara u 17. minuti. To je bio i rezultat prvog poluvremena (1:1).

U drugoj je ekipa Litije zaigrala bolje i u 25. minuti nakon sjajne akcije iz kornera povela, sa gola Jonhn Lenona Felinto Silva. Na kraju su ova dva gola bila dovoljna za pobedu na gostovanju u Ljutomeru.

Sa ovu utakmicu se zaokružilo 12. kolo Slovenije Prve Futsal Lige.

Pre ovu utakmicu KMN Bronx Škofije pobedio sa 3 : 2 KMN Sevnice. I Futsal klub Dobovec pobedio sa 14:0 Futsal kluba Dobrepolje.

ŠD Mlinše – FC Hiša daril Ptuj i Siliko Vrhnika – KMN Oplast Kobarid su odložene ya u januar kada če se igrati sledeče 13. kolo.