Od pet planiranih utakmica 7.kola Prve Futsal Lige Srbije odigrane su…

Dve utakmice 7.kola su odložene zbog bolesti igrača i to mečevi KMF “Crvena Zvezda” – KMF “FON” i KMF “Winter Sport” – KMF “Nova Pazova” s’tim da ekipu iz Niša očekuje odložena utakmica protiv ekipe Vranja 18.11.2020.godine sa početkom od 19:00 časova.

Zemun Samo Pravo nije izdržao i pored velike doze takmičarske agresivnosti i drskosti kojom su se momci Paje Gradića suprotstavili iskusnoj ekipi iz Vranja koju nije poljuljao nerešen rezultat iz Kragujevca i koji su po nekima sa pravom na drugom mestu iza ove sezone nedodirljivog KMF Novog Pazara. Obzirom da se radi o starim liscima, ekipi iz Vranja je bilo potrebno malo više vremena kao što jedan od njihovih igrača reče, kao da je u pitanju ekipa koja je na dizel pogon, pa im treba duže vremena da se pokrenu iz mrtvila, što ih je doduše u ovoj izuzetno borbenog utakmici moglo koštati bodova da su zemunci iskoristili na vreme svoje šanse. Ovako, posle vođstva ekipe Zemun Samo Pravo pogotkom u 8.minutu Tomić Aleksandra na poluvreme se otišlo prednošću od 1:0. Vranje je preko Marjanović Petra u 23.minutu najpre izjednačilo a zatim minut kasnije golom Trajković Miloša i počelo. Atakovali su igrači Zemuna ali iskusni vranjanci u 35.minutu preko Janjić Aleksandra i u 36.minutu golom kapitena Stojanović Igora privode utakmicu u mirnije vode i odnose bodove kući konačnim rezultatom 1:4.

U Nišu domaća ekipa KMF “Kalča” nije dozvolila iznenađenje i savladala je “kopljanike” sa Konjarnika rezultatom 7:3 (3:0). Utakmica je faktički rešena već na poluvremenu. Već u 1.minutu domaći su poveli pogotkom Đorđević Miloša, zatim u 11.minutu Radenković Dimitrije povisuje na 2:0 i golom Stanković Nikole u 15.minutu se otišlo na poluvreme.  Najpre je Ljujić u 35. minutu smanjio na 3:1, da bi odmah zatim isti igrač postigao autogol. Do kraja smo videli još pet golova, od toga dva u mreži domaćina i tri kod gostiju s’time da je jedan od postignuti golova za Kalču autogol igrača Konjarnika Milosavljevića u 39.minutu.

U poslednjem meču odigranom u Kragujevcu, u reprizi poslednje odigranog finala play-offa, KMF “Novi Pazar” je nadigrao tadašnjeg osvajača titule, sada znatno izmenjen tim KMF “Ekonomac” sa 0:4 (0:3). Tada neprikosnoveni tim Ekonomca savladao je Novi Pazar u finalu koji je bio znatno oslabljen zbog parnih kartona mada je i tada uspeo da parira jakm kragujevčanima. Ovom pobedom Novi Pazar se učvrstio na prvom mestu Prve Futsal Lige Srbije ali sledeće mečeve a posebno derbi protiv KMF “Winter Sport” dočekuje oslabljen zbog povrede Vukadinovića (Tataba) kao i direktnog crvenog kartona nosioca igre Ninoslava Aleksića.