Prvi meč prolećnog dela Druge futsal lige Srbije nije doneo nikakve novosti na Banjicu.

SC ‘Voždovac’ i dalje je ostao neosvojiva tvrđava za klubove drugoligaškog karavana, a Banjica je pobedom od 5:3 protiv Kolubare uspela da se osveti Lazarevčanima za poraz u prvom delu šampionata. Posle početne inicijative domaćih i nekoliko fenomenalnih odbrana Veljka Simića, Kolubara iz kontra napada i prve ozbiljnije pretnje po gol Damira Destanija stiže do gola. Strelac je bio Bojan Kaličanin u 10. minutu. Banjica se rezultatski vratila u meč tri minuta kasnije kada je na asistenciju Vasovića kapiten Ristanović hirurški preciznim udarcem pogodio za 1:1. I pored nekoliko sjajnih prilika na obe strane, na odmor se otišlo u rezultatskom egalu, najviše zahvaljujući bravurama Destanija i Simića. Krenula je Banjica još agresivnije u nastavak meča, a inicijativa se isplatila u 25. minutu kada je povratnik na teren Dušan Kanjevac pogodio za 2:1. Nastavili su izabranici Slaviše Damjanovića sa sjajnom igrom pa su se u 33. i 35. minutu u strelce upisali po drugi put kapiten Jovan Ristanović i Stefan Dimčić. Nenadović je u 37. minutu iskoristio odličnu akciju Kolubare i pogodio za 4:2, da bi Dimčić već u sledećem minutu svojim drugim golom na meču povisio na 5:2. U 39. minutu Kolubara je iskoristila penal sa 10 metara i preko Ljubojevića je smanjila na 5:3, a svega tridesetak sekundi kasnije isti igrač je imao priliku da vrati Kolubaru na jedan gol zaostatka jer je Banjica napravila i sedmi prekršaj u drugom poluvremenu. Izmena na golu i bravura Pavlovića koji je u igru ušao samo kako bi odbranio penal potvrdili su da će Banjica stići do tri boda. Na kraju, Banjica – Kolubara 5:3 u meču koji je nagovestio da bi beogradska ekipa mogla da bude jedno od najprijatnijih iznenađenja prolećnog dela drugoligaškog karavana. Snimak meča možete pogledati na početku teksta, a evo kako trenutno izgleda stanje na tabeli Druge futsal lige Srbije: