Beogradski derbi u potpunosti je opravdao očekivanja i svi koji su gledali utakmicu između FON-a i Srpske mogli su da budu zadovoljni prikazanim.

Sudar dve veoma kvalitetne ekipe bolje su otvorili gosti, pa su preko jednog od najboljih sidraša u Srbiji, Srđana Brkića poveli u 6. minutu. Popularni Brka okrenuo se na maestralan način i topovskim udarcem savladao odličnog Nikolu Josimovića. Ipak, već do odlaska na odmor domaćin stiže do potpunog preokreta. Mrežu Tomića pogađali su igrači sa reprezentativnim iskustvom, Pavle Pešić, Andrija Stanković i Strahinja Petrov za, ispostaviće se konačnih, 3:1. U nastavku su oba tima igrala ‘spuštenog garda’, viđen je sijaset šansi pred oba gola, a za to što je rezultat ostao onaj iz prvog poluvremena najveći ‘krivci’ su golmani Nikola Josimović i Slobodan Tomić koji su maestralnim intervencijama pokazali da su među kvalitetnijim golmanima u Srbiji. Zanimljiv detalj desio se sredinom drugog poluvremena, Pavle Pešić je posle jednog starta ostao na zemlji, a stradalo je rame. Delovalo je da je u pitanju ozbiljnija povreda, ali je u pomoć priskočio futsaler Srpske, Stefan Bosnić. Za one koji ne znaju, Bosnić je uspešan fizioterapeut i svoje znanje iskoristio je da protivničkom igraču ‘vrati rame’ u normalu. Zaista, lep gest, kojim je Stefan Bosnić zaslužio aplauze svih prisutnih u ‘Šumicama’. Na kraju, trijumf FON-a za 1:0 u seriji, ali daleko od toga da izabranici trenerskog tandema Alilović – Pantelić nisu bez svojih šansi u revanšu. Pobednik ove serije u polufinalu igra protiv Ekonomca. Snimak cele utakmice iz dvorane ‘Šumice’ za koji su zaslužne kolege iz Srbija futsal uživo, možete pogledati na početku teksta.