Omladinska futsal reprezentacija Srbije nije uspela da priredi iznenađenje i upiše bodove protiv Portugala u meču drugog kola kvalifikacionog turnira za U19 Evropski šampionat koji se održava u Mostaru.

Izabranici Vladimira Prše Jovanovića odigrali su hrabro i posle prvih 20 minuta imali su minimalnu prednost. Strelac jedinog gola u prvom poluvremenu bio je igrač Foruma iz Vršca, Predrag Radak u 11. minutu. Mogao je Portugal do izjednačenja, ali je na golu Srbije briljirao Koljajić, a mogli su i naši reprezentativci do još nekog gola da su imali više koncentracije u završnici. Nastavak je doneo sličnu priču, Portugal je napadao, a Srbija pretila iz opasnih kontra napada. Igrač koji je napravio razliku i doneo preokret Portugalcima bio je maestralni kapiten Coque, koji je sa dva gola, u 25. i 35. minutu pogurao favorita ka trijumfu. U samoj završnici Milašinović je zamenio odličnog Koljajića, pokušali su Orlići u igri 5 na 4 da stignu do izjednačenja, a to je kaznio Reis i pogotkom sa svoje polovine u 37. minutu postavio je konačnih Srbija – Portugal 1:3. Ovim porazom Portugalci su stigli na korak od plasmana na Evropski šampionat jer se trenutno nalaze na prvom mestu ove kvalifikacione grupe sa dve pobede iz dva meča, dok će Srbija morati da čeka neku drugu priliku kako bi obezbedila učešće na smotri najboljih evropskih ekipa.

Srbija – Portugal 1:3 (1:0)

Strelci: Radak 11. – Coque 25. i 35. i Reis 37.

Srbija: Koljajić – Marinković, Urošević, Rosić, Arđelan.

Klupa: Milanović (kapiten), Milivojević, Radak, Petrović, Milašinović, Urošević, Stojanović.

Selektor: Vladimir Jovanović.

Portugal: Lourenço Oliveira Guerreiro Fi, Coque (kapiten), Silva, Carriço Paço, Reis.

Klupa: Paço, Dias, Sobral Moreira, Costa, Silva Goís, Rodrigues, Marcelo.

Selektor: José Luís Cristovão Da Costa Mendes

U drugoj utakmici današnjeg programa ove grupe sastaće se Bosna i Hercegovina i Moldavija.