U meču 18. kola Druge futsal lige Srbije Sopot je posle velikog preokreta uspeo da upiše veoma važnu pobedu na gostovanju Pirotu.

Prevalili su dugačak put ‘Brazilci sa Kosmaja’ kako bi stigli u halu ‘Kej’ i kao da je više od 220 kilometara ostavilo traga pa su Piroćanci prvi stigli do prednosti. I to prednosti od 3:0! Plesali su domaći u prvom poluvremenu po terenu i preko Nikolića u 8. i dvostrukog strelca Krstića koji je pogađao u 11. i 17. minutu krenuli po bodove koji bi vratili nadu u opstanak. Ipak, u 18. minutu Božidar Simić smanjuje na 3:1 i nagoveštava da se Sopot neće tako lako predati. A onda, potpuno drugačija slika u drugom delu igre! ‘Brazilci sa Kosmaja’ konačno su zaigrali u skladu sa nadimkom koji su dobili još prošle sezone i već do 32. minuta stigli su do 3:3. Strelci su bili Marinković u 22. i ponovo Simić u 32. minutu. Sam finiš takođe je pripao gostima, Đurić je u 36. minutu doneo prvu prednost Sopotu, zatim je golman Janićijević minut kasnije pogodio za 3:5, da bi tačku na ovaj meč stavio Milić u 39. minutu. Ovim porazom Piroćanci su opstanak u drugoligaškom karavanu sveli u domen teorije, dok je Sopot napravio korak ka vrhu i sada zaostaje tri boda za SAS-om i Banjicom koji se nalaze na deobi pozicije koja vodi u baraž za viši rang. Trenutno stanje na tabeli Druge lige izgleda ovako:

13 KMF Metalac Kolorado 0 0 0 0 0 - 0 0 0

Detalje iz prvog poluvremena ovog meča koje su donele kolege sa portala puls online možete videti na početku teksta, dok dešavanja iz drugog dela igre možete pogledati na kraju.