Sve čari magične igre na petoparcu viđene su u derbi meču, kako 18. kola Druge lige Srbije, tako i čitave sezone drugoligaškog karavana!

Publika je ispunila halu ‘Mladost’ do poslednjeg mesta dok su igrači oba tima i dalje bili na zagrevanju, a zbog tehničkih problema utakmica je kasnila oko 30 minuta. Motivisani su bili Zemunci da pred više od 1000 gledalaca pokažu sav svoj kvalitet, pa su prvi stigli do gola i to na kakav način! Slobodan Lazić je u 9. minutu uradio ono što najbolje zna i udarcem sa polovine terena savladao je golmana Pašića. Ipak, nije se dugo čekalo na odgovor domaćina pa je u istom minutu Miloš Dimitrijević vratio rezultatski egal, takođe spektakularnim pogotkom iz slobodnog udarca! Do odlaska na odmor raspoloženi Igor Stefanović pogađa u 17. minutu za prvo vođstvo domaćina na ovom meču i erupciju oduševljenja u hali ‘Mladost’! Prvi do gola u nastavku stiže domaćin a strelac je bio igrač veoma neobičnog nadimka, Miloš Petrović – Livade u 25. minutu. Odgovor je stigao preko Lazića koji je četiri minuta kasnije vratio Zemunce na gol zaostatka. Pokušavali su gosti da izjednače u južnoameričkoj atmosferi hale ‘Mladost’, ali umesto postignutog primili su čak tri gola! Redom su pogađali kapiten Enis Iseni u 35. , pa zatim i Igor Stefanović u 36. i 37. minutu za, činilo se nedostižnih 6:2! Svim silama su napali tada Zemunci i preko virtuoza sa loptom Elvisa Ramadanija uspeli su da priđu na dva gola zaostatka. Ipak, vremena nije bilo i slavlje igrača i navijača Zufa moglo je da počne, a kako je izgledalo pogledajte u video snimku na početku teksta! Gosti su propraćeni aplauzima, a uprava ‘bujanovačkog drim tima’ istakla je da su Zemunci svojom igrom i ponašanjem dokazali da su veliki tim, kako na terenu, tako i van njega!

Posle ove utakmice borba za direktan plasman u elitni rang srpskog futsala se dodatno komplikuje i sada će Zufo, ukoliko ostvari sve pobede do kraja, biti u prednosti iako se trenutno nalaze na drugom mestu, sa dva boda manje od KMF Zemun Samo pravo, ali i sa utakmicom manje od Zemunaca. Ko će naredne sezone igrati u eliti videćemo, jedno je sigurno, ko god da se tamo direktno plasira, u potpunosti je zaslužio to mesto, dok će druga ekipa imati velike šanse da preko baraža stigne do cilja! Trenutno stanje na tabeli Druge lige Srbije izgleda ovako: