Uzbudljivo futsal veče u ‘Šumicama’.

Beogradski FON dočekao je Kalču u okviru sedmog kola Prve futsal lige Srbije i ‘Četa iz Jove Ilića’ stigla je do trijumfa, ali teže nego što su to mnogi očekivali. Bili su favoriti izabranici Borka Surudžića pre početka ovog meča, kako zbog plasmana na tabeli, tako i zbog igara koje prikazuju od starta sezone, ali je niška ekipa ‘pokazala zube’ i bila blizu osvajanja boda u beogradskom ‘Hramu Futsala’. Domaćin je odlično otvorio utakmicu i poveo je već u drugom minutu golom Pavla Pešića. I pored prilika na obe strane na odmor se otišlo uz samo jedan pogodak. Odbrane, predvođene Josimovićem i Stefanovićem odlično su odradile svoj deo posla, a ništa se nije menjalo sve do 31. minuta, kada drugi levonogi bombarder iz redova FON-a, Nikola Cvetković pogađa za 2:0. Na odgovor gostiju nije se dugo čekalo jer je već minut kasnije Maksimović smanjio na 2:1. Ipak, autogol Stojadinovića u 34. minutu vraća dva gola prednosti domaćinu, ali novi odgovor stiže preko i dalje mladog, ali već više nego iskusnog, korpulentnog Danila Kostića, bivšeg igrača Ekonomca i Lacija koji je pogodio u 35. minutu. Ušlo se u neizvesnu završnicu, mogao je gost do boda, a da se tako nešto ne desi pobrinuo se Velibor Kalanović koji je golom u 40. minutu stavio tačku na ovu utakmicu. FON je ovim trijumfom, bar na kratko, izbio na treće mesto na tabeli gde se nalazi sa 13 osvojenih bodova i gde će sasvim sigurno ostati do srede 31. oktobra kada svoj meč igraju RB i Novi Pazar. ‘Četa iz Jove Ilića’ navijaće za Valjevce kako bi i dalje bila na poziciji tri. Sa druge strane, izabranici Zorana Benića trenutno se nalaze na desetom mestu prvoligaškog karavana sa samo četiri osvojena boda iz sedam utakmica.

26-10-2018 19:00
28-10-2018 18:30
28-10-2018 21:00
31-10-2018 20:00
01-11-2018 20:00