Poznat je prvi polufinalista Kupa na teritoriji Beograda.

Trećeligaš, Gročanski Futsal Klub, pokazao je da ima ozbiljne ambicije ove sezone. GFK je u četvrtfinalu Kupa savladao drugoligaša Ekonomist i tako obezbedio mesto među četiri najbolje ekipe. Četa koju je na ovom meču sa klupe vodio Denis Blagojević povela je već u 4. minutu, a strelac je bio bivši igrač Ekonomista Uroš Paunović. Na nova uzbuđenja čekalo se pet minuta i tada je najbolji pojedinac ovog susreta Paunović svojim drugim golom na meču duplirao prednost Gročanskog Futsal Kluba. U samoj završnici prvog poluvremena Nikola Jović uspeo je da smanji na 2:1 i unese neizvesnost u nastavak meča. Ipak, GFK nije dozvolio gostima da stignu do izjednačenja, odbrana i golman Pavlović bili su na visokom nivou, pa je ova ekipa obezbedila plasman u polufinale Kupa gde će čekati boljeg iz duela Futsal Trebinje – Banjica.

Gročanski Futsal Klub – Ekonomist 2:1 (2:1)

Strelci: Uroš Paunović 4. i 9. minut – Nikola Jović 19. minut

Gročanski Futsal Klub: Nemanja Pavlović – Vladimir Popović, Nenad Radosavljević, Uroš Paunović , Aleksandar Marašević.

Klupa: Nemanja Živković, Dalibor Mladenović, Miroljub Pavlović, Neven Mitić, Marko Marković, Filip Maksimović.

Ekonomist: Grigorij Plužnikov – Dimitrije Mihić, Vladimir Jovović, Miloš Glavonjić, Nikola Jović.

Klupa: Marko Čobanović, Marko Stamenković, Vladimir Jordanović, Vladimir Stojković, Đorđe Tešić, Filip Grujić.