Na otvaranju 16. kola Druge futsal lige Srbije odigran je derbi ove runde takmičenja.

U južnoameričkoj atmosferi hale ‘Mladost’ u Bujanovcu u kojoj se ponovo okupilo preko 1000 gledalaca viđena je sjajna futsal predstava u kojoj su spretniji i srećniji bili gosti iz Zrenjanina. Nije delovalo da će SAS stići do trijumfa na ovom meču jer je Zufo imao minimalnu prednost posle prvih 20 minuta igre. Jedini gol bio je delo Igora Stefanovića u 11. minutu. Domaćin je imao igru i inicijativu, publika je po ko zna koji put pokazala da je jedna od najboljih u regionu, sve je išlo u prilog tome da će Zufo upisati novi trijumf… Ali tako nisu mislili izabranici Milivoja Batinice! Izjednačenje gostima doneo je Lojpur u 25. minutu, da bi tri minuta kasnije pogodio i Živanov za potpuni preokret i šok u prepunoj hali ‘Mladost’. Nikola Stanković je vratio meč u egal golom u 31. minutu, ali radost domaćih nije dugo trajala jer je samo minut kasnije Živanov svojim drugim golom na meču doneo novu prednost SAS-u. Napali su domaći svim silama ka golu raspoloženog Rodića, a Zrenjaninci su munjevitim kontra napadima i sjajnom realizacijom istih stigli do prednosti od 2:6. U strelce su se upisali Aranitović u 35. , Lojpur u 36. i Kulić u 39. minutu. U samom finišu kapiten domaćih Enes Iseni smanjio je na 3:6 ali je to bilo sve što su igrači Zufa uspeli da urade jer vremena za nešto više nije bilo. Publika je aplauzom ispratila obe ekipe sa terena, a posle ovog derbija prvoligaške ambicije Zrenjaninaca postaju sve realnije. SAS je sada ispred Zufa na tabeli, ali se prva tri tima nalaze u samo dva boda razmaka, a da li će tako i ostati videćemo posle utakmice koju će odigrati Pirot i lider na tabeli Zemun Samo pravo. Trenutno stanje na tabeli drugoligaškog karavana izgleda ovako: