U 12.kolu Prve Futsal Lige Srbije, u do sada odigrane četiri utakmice, domaćini su ostvarili stoprocentnih učinak.

Najpre je KMF”Ekonomac” u utakmici protiv poslednje plasirane ekipe Prve Futsal Lige Srbije, KMF “Jastrebca” pobedom od 5:3 (3:0) osvojio u trci za opstanak sa direktnim konkurentnom, vredna tri boda. U protokolu se ovoga puta našao i Predrag Rajić, koji je svojim iskustvom pomogao mladim Kragujevčanima da dođu do uspeha.

Lakše nego očekivano (po rezultatu), KMF “Zemun Samo Pravo” je savladao tim KMF “Kalča” iz Niša sa 6:2 (2:1) i time napravio krupan iskorak ka sredini tabele, pošto je sa ova tri boda prestigao Kalču i ostavio je na bodu zaostatka iza sebe.

10 KMF Jastrebac 14 1 11 2 5

U utakmici KMF “FON”-KMF “Vranje”, viđeno je mnogo šansi sa obe strane, tako da konačan rezultat od 4:0 (2:0), možda i ne odslikava razvoj utakmice na terenu. Po svemu viđenom, zaslužena pobeda domaćina, ali da su gosti na početku iskoristili bar jednu od više izglednih šansi, utakmica bi se okrenula u drugom smeru. Kao što to obično i biva, prva izgledna šansa, kiks odbrane Vranjanaca i pogodak “studenata” za 1:0. Nakon toga domaći postižu i drugi pogodak za odlazak na poluvreme rezultatom 2:0. Ponovo Vranjanci na početku drugog poluvremena ne iskorišćavaju šanse koje odlična ekipa FON-a kažnjava i postiže treći pogodak za miran završetak utakmice. Ostalo je bila rutina i četvrti pogodak domaćih za 4:0.

Očekivano, ekipa KMF “Novi Pazar” savladala je u Pendiku predposlednje plasiranu ekipu KMF “Nova Pazova” rezultatom 4:0(1:0) i tako nastavila trku za što bolji plasman na tabeli, iškekujući rezultat poslednje utakmice ovog kola, večerašnjeg derbi susreta između KMF “Winter Sport” i KMF “Crvene Zvezde” koji se igra u Nišu od 18:30 časova.