I u drugom prijateljskom meču koji su odigrali Ekonomac i Kairat, Kazahstanci su upisali pobedu.

Ponovo su Kragujevčani odigrali dobru utakmicu i bili su ravnopravan rival jednoj od najboljih ekipa Evrope, ali su Igita i ekipa uspeli da trijumfuju. U prvom poluvremenu obe ekipe imale su po nekoliko prilika, ali je viđen samo jedan pogodak i to Diega u 8. minutu. Najbolje prilike za Ekonomac imali su Matijević, Viktor Hugo, Tales i Rajčević, a istakli su se i Perić, ali i Aleksa Antonić koji je na ovom meču na odličan način zamenio Momčilovića koji se povredio u prvom susretu. Na startu drugog poluvremena Orazov je duplirao prednost golom u 23. minutu, a Ekonomac je pokušao da odgovori ali su Matijević i Rajčević pogađali okvir gola. Na 0:3 povisio je Felinto Silva u 29. minutu, a Kragujevčani su do gola konačno stigli dva minuta kasnije preko Slobodana Rajčevića. Sledeći gol viđen je u 35. minutu kada je precizan bio Diego, a Ekonomac je u finišu uspeo da stigne do dva gola, ali ne i do izjednačenja. Drugi pogodak Kragujevčana bio je autogol Orazova u 37. minutu, a konačan rezultat susreta postavio je Rnić u poslednjim trenucima meča. Pre početka utakmice publika u ‘Jezeru’ imala je priliku da pozdravi generaciju koja je 1974. godine na Ekonomskom fakultetu osnovala FK Ekonomac. Izabranici Predraga Rajića će posle ove dve provere protiv Kairata odigrati prvenstvenu utakmicu protiv Novog Pazara, a zatim ih očekuje put u Barselonu na turnir elitne runde Lige šampiona.