Omladinska futsal reprezentacija Srbije upisala je dve pobede u prijateljskim mečevima koje je odigrala protiv vršnjaka iz Ukrajine.

Izabranici Vladimira Prše Jovanovića slavili su u Vranju i Leskovcu i na taj način nastavili su niz odličnih rezultata pošto su na prošlom okupljanju upisali po jednu pobedu i poraz od Italije. U prvom meču odigranom u Vranju viđena je dinamična igra oba rivala pred velikim brojem navijača, a posle prvih 20 minuta Orlići su vodili sa 4:1. Golove za našu reprezentaciju postigli su dva puta Đorđe Rosić (oba gola u 6. minutu), Jovan Urošević četiri minuta kasnije, dok je u 12. minutu Marian Maševič postigao autogol. Strelac za Ukrajinu bio je Fedir Ovakiman u 4. minutu. Krenuli su gosti dosta agresivnije u drugi deo igre i malo je falilo da stignu do izjednačenja. Golovima Vladislava Zavertanjija u 34. i 36. minutu Ukrajina je smanjila na 4:3, ali je odgovor stigao preko Jovice Petrovića dva minuta pre kraja. Nisu se gosti predavali, smanjili su na 5:4 u 39. minutu golom Bielana, ali se Srbija odbranila i upisala trijumf. Za naš nacionalni tim na meču u Vranju nastupali su:

Nemanja Milanović (kapiten), Jovan Urošević, Đorđe Rosić, Nikola Milašinović, David Miković, Mahailo Margetić, Aleksa Milivojević, Predrag Radak, Matija Urošević, Lazar Marinković, Jovica Petrović, Zoran Arđeljan, Aleksandar Mandić i Marko Stojanović.

Detalje sa ove utakmice možete pogledati na početku teksta, a snimak kompletnog meča za koji su zaslužne kolege sa portala dn 017 možete videti ovde:

Takođe, evo i par fotografija sa meča odigranog u Vranju:

Dan kasnije, isti rivali odmerili su snage i u Leskovcu, a Srbija je ponovo upisala trijumf. U prvom delu igre viđen je samo jedan pogodak i on je delo igrača Ekonomca Lazara Marinkovića u 2. minutu. Kada je isti igrač, koji igra u fenomenalnoj formi kako za omladinsku reprezentaciju tako i za B tim Ekonomca, u 29. minutu povisio na 2:0 bilo je jasno da će Orlići upisati još jedan trijumf. Ukrajina je uspela da smanji dva minuta pre kraja preko Jaroslava Kvasnog, ali snage za nešto više gosti nisu imali pa su izabranici Vladimira Prše Jovanovića upisali duplu pobedu! Za Srbiju su na meču u Leskovcu nastupali: