Kanonada futsalera Banjice u meču 10. kola Druge futsal lige Srbije protiv oslabljene ekipe Pirota!

Gosti su na ovaj meč došli sa samo šest igrača i bilo je jasno da nemaju šta da traže protiv raspoloženih igrača beogradske ekipe. Nije ni Banjica bila kompletna na ovoj utakmici, falio je kapiten Jovan Ristanović koji je sa futsal timom Pravnog fakulteta osvojio 4. Svetsko interuniverzitetsko prvenstvo u futsalu u Barseloni ali se izostanak popularnog Joce nije osetio u igri domaćina. Već na isteku prvog minuta igre Dimčić je pogodio za 1:0, a u sledećem napadu, kapiten na ovom meču, Smailagić duplirao je prednost. Na sledeći pogodak čekalo se do devetog minuta kada svoj prvenac u dresu Banjice postiže omaleni Šćepanović, a do odlaska na odmor na semaforu je stajalo 7:0, strelci su bili Vlaški u 10. , Smailagić u 11. , Stanimirović u 18. i Stojković u 20. minutu. Iskoristio je priliku šef stručnog štaba Banjice Slaviša Damjanović da šansu da svim igračima, pa je mrežu beogradske ekipe u drugom poluvremenu čuvao talentovani Vukašin Mijailović i svoj posao je odradio na odličan način. Prvi gol u nastavku igre viđen je u 31. minutu Danilo Šišović je poslao topovski udarac ka golu Piroćanaca i spasa nije bilo. Do kraja meča u strelce se upisao i Dimitrije Vasiljević, dok su svoj drugi gol postigli Božidar Stanimirović i Aleksa Stojković. Na kraju, ubedljivih 11:0 za Banjicu i ova pobeda ostaće upisana u istoriju ove ekipe kao najubedljivija od formiranja tima. Oslabljeni Piroćanci časno su se borili do kraja susreta, ali je jasno da ukoliko žele da ostanu u drugoligaškom karavanu moraju nešto drastično da promene. Banjica je ovom pobedom stigla do šestog mesta na tabeli gde se nalazi sa 15 osvojenih bodova dok je Pirot trenutno deseti sa sedam bodova manje.