Osvajač Kupa Srbije iz predhodne sezone Ekonomac sigurnom pobedom krenuo je u pohod ka odbrani trofeja.

Kragujevčani su slavili u Zrenjaninu protiv drugoligaša SAS-a, iako je ‘Luda družina’ pružila odličan otpor višestrukom uzastopnom šampionu Srbije. Prvi gol Ekonomac je postigao tek u 19. minutu i to u situaciji kada je Marko Perić bio na terenu kao peti igrač umesto golmana Alekse Antonića. Strelac je bio Viktor Ugo. Samo minut kasnije prednost je druplirao Tales, da bi u nastavku Sorokin u 22. , Tales u 25. , Igor u 33. i Matijević u 36. minutu pogađali za ubedljiv trijumf Ekonomca. Jedini gol za Zrenjanince postigao je iskusni Tomin iz slobodnog udarca u 35. minutu i to je bio najlepši detalj na ovom meču. Na kraju, SAS – Ekonomac 1:6 i pobeda koja je Kragujevčane pogurala ka četvrtfinalu Kupa Srbije. Golove sa ove utakmice možete pogledati na početku teksta.