Futsal reprezentacija Srbije ostvarila je jednu od najvećih pobeda u istoriji!

Orlovi su u prelepoj atmosferi hale ‘Čair’ u Nišu savladali Brazil rezultatom 3:0!

Prvo poluvreme proteklo je u veoma borbenoj igri obe ekipe, Brazil je imao terensku inicijativu i više pokušaja, a Srbija je pretila iz opasnih kontra napada. Briljirao je maestralni Miodrag Aksentijević koji je u prvom delu igre upisao 11 fenomenalnih intervencija, a odlični su bili i ostali futsaleri našeg nacionalnog tima koji su pokazali da mogu da pariraju jednoj od najboljih svetskih reprezentacija. Srbija je povela u 16. minutu, snažan udarac Rajčevića iz prekida Guita je kratko odbio, pravo na nogu Marku Pršiću koji je sproveo loptu u mrežu za erupciju oduševljenja prepunog ‘Čaira’. Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u prvom delu igre pored Aksentijevića posebno su se istakli i komandant odbrane Slobodan Rajčević, strelac Pršić, ali i dva ‘sidraša’ Tomić i Radovanović, kao i Matijević i Rakić, dok je kod Brazila bolji od ostalih bio Bateria, a najbolji pivot današnjice Ferao gotovo je u potpunosti zaustavljen.

Drugi deo igre protekao je u dominaciji Brazila i bravuroznim intervencijama Miodraga Aksentijevća koji je bio nerešiva enigma za Karioke! Pored Aksentijevića doktorsku disertaciju na temu igra u odbrani protiv jedne od najboljih reprezrentacije sveta na terenu je prikazao neverovatni Slobodan Rajčević. A onda, novi šok za Brazilce! Akcija je krenula od Rajčevića, lopta stigla do Pršića, ovaj je odložio za Tomića, a igrač Bank of Bejruta je sporveo iza leđa Guite za 2:0! Minut kasnije Orlovi su napravili peti prekršaj pa su morali da igraju opreznije do kraja utakmice, ali je sve propuste u odbrani ispravljao briljantni Aksentijević. Golman Srbije je svojim intervenvcijama uspeo da natera Gadeiju, Feraa i ostale da se uhvate za glavu od muke i nemoći da savladaju jednog od najboljih golmana današnjice! Imao je popularni Miki mnogo sjajnih partija u dresu nacionalnog tima, ali je utakmica u Nišu nešto što rečima ne može da se opiše! Pet minuta pre kraja utakmice Guita je ustupio svoje mesto Danielu i Brazilci su krenuli na sve ili ništa, sa pet igrača u polju! Pokušavali su na sve načine gosti da ugroze gol Srbije, ali je Miodrag Aksentijević branio kao da je Aleksandra Slađana Milošević stihove pesme Miki Miki veliki pisala upravo njemu! A onda, u 39. minutu, Marko Pršić je presekao jednu loptu i sa svoje polovine pogodio za 3:0 i tako svoijim drugim golom krunisao maestralnu partiju! ‘Evropski Brazilci’ su na ovaj način upisali pobedu protiv Brazila i pokazali da mogu da igraju protiv svih reprezentacija na svetu! Junaci ovog trijumfa svakako su bili neverovatni Miodrag Aksentijević, Slobodan Rajčević, Marko Pršić i Dragan Tomić, ali su svi igrači i selektor Goran Ivančić odradili sjajan posao i omogućili veliko slavlje svima u ‘Čairu’! Greška na semaforu učinila je ovaj trijumf Srbije još ubedljivijim nego što je on to bio, ali su Orlovi sasvim sigurno odigrali ‘za 39’!

Isti rivali odigraće još jednu utakmicu u petak 12. aprila od 19 časova u beogradskoj ‘Štark Areni’.