U meču 17. kola Prve futsal lige Srbije igrači Vranja opravdali su ulogu favorita protiv Smedereva i došli do važnih bodova u borbi za opstanak.

Gosti su se držali u prvih 20 minuta pa su na odmor otišli sa rezultatskim egalom. Viđen je po jedan pogodak na obe strane, mrežu gostiju zatresao je Miloš Trajković u 6. minutu dok je izjednačio Nikola Milosavljević devet minuta kasnije. U nastavku je do izražaja došao kako kvalitet, tako i fizička spremnost futsalera Vranja koji su uspeli da postignu četiri a ne prime nijedan gol i stignu do trijumfa od 5:1. Najefikasniji je bio strelac prvog gola za domaćina, Trajković koji je mrežu Smedereva zatresao još u 25. i 37. minutu, a pridružili su mu se Predrag Nikolić koji je pogodio u 32. minutu i Aleksandar Janjić strelac gola u 35. minutu. Na kraju, ubedljivih 5:1 i veoma važna pobeda za Vranjance u borbi za čuvanje statusa prvoligaša. Trenutno stanje na tabeli Prve lige Srbije izgleda ovako: