U 13.kolu Prve Futsal Lige Srbije odograne su…

Utakmica između KMF “Crvena Zvezda” i KMF “Nova Pazova” je odložena zbog bolesti igrača uzrokovane virusom Covid-19, ista je zakazana za 10.03.2021.godine, tako da su odigrane četiri utakmice 13.kola Prve Futsal Lige Srbije. KMF “FON” je slavio u derbiju kola u Nišu protiv KMF “WinterSport”, posle smenjivanje u vođstvu u prvom poluvremenu i rezultata 2:2 na pauzi. U drugom delu utakmice, preko Brkića, Peraševića i u 40.minutu golmana Josimovića, FON dolazi do 2:5 i nova tri boda za ostanak na prvom mestu na tabeli. Ekipa KMF “Novi Pazar” je u Beogradu slavila protiv domaćina KMF “Konjarnik” rezultatom 1:4 (0:0). Posle nerešenog rezultata na poluvremenu, mrežu domaćih načeo je Stojčevski u 27.minutu, minut kasnije, Lazar Milosavljević postiže pogodak za 0:2. Na treći pogodak za goste čekalo se dva minuta, kada je Denis Ramić uvećao vođstvo. Četvrti pogodak za Pazar, delo je Mutavdžića u 35.minutu. Počasni pogodak za domaću ekipu postiže Milutinović u 37.minutu za 1:4 i smenu na tabeli, tako da sada ekipa KMF “Novi Pazar” zauzima drugu poziciju iza FON-a. Domaćini u Nišu, KMF “Kalča” protiv KMF “Vranje” su kao i u Kragujevcu KMF “Ekonomac” protiv KMF “Zemun Samo Pravo”, uspeli da naprave iznenađenje, i sa favoritima, barem na papiru, odigraju nerešeno 2:2. Zemun Samo Pravo je zaustavljen posle nerešene utakmice protiv Novog Pazara i tri vezane pobede  i sa ovim bodom je ostao na poziciji 8 iza Crvene Zvezde sa utakmicom manje, Kalče i Konjarnika koji imaju po 16 bodova, dok je već toplo – hladno Vranje moglo stići do 3.mesta da nije primilo pogodak u 39.minutu te tako ostaje na 4.-toj poziciji sa 26 bodova. Da je domaćin malo ranije ušao organizovanije u meč, mogao je možda i stići do sva tri boda protiv Vranja, koji već tri gostovanja zaredom imaju problem sa “opuštanjem” u igri i ući u mirniji nastavak prvenstva.