Dobili smo učesnike finala…

Nakon polufinalnih mečeva u Vranju i Loznici, dobili smo učesnike play-offa razigravanja za šampiona Prve Futsal Lige Srbije u sezoni 2021/22.

Najpre je u Vranju pred prepunim tribinama I u atmosferi kakva se može poželeti, gostujući Beogradski FON, aktuelni šampion države, savladao za mnoge iznenađujuće lako ekipu KMF Vranja. Posle šokantnog preokreta u prvoj utakmici kada je Vranje dva minuta pred kraj anulirala prednost Beograđana od 0:2, ušla u produžetke i prosto samlela grogirane goste za 6:2 i vođstvo od 1:0 u seriji. U drugi meč osokoljeni Vranjanci “kalkulisanjem” sa rizikom od dobijanja žutih kartona i ubeđenjem da možda mogu i oslabljeni u Beogradu učiniti nešto odlaze opušteno na meč računajući da iako FON pobedom na svom terenu izjednači u seriji, svoj put ka finalu će lagano otvoriti na svom parketu. Dugo stvarani kult i ime kluba, san o tituli najboljeg tima u državi pred prepunom halom u Vranju počeo da se ostvaruje pred početak odlučujuće treće utakmice u autmosferi o kojoj su i sanjali. Ali, sa druge strane terena, ipak je stajao aktuelni šampion države KMF “Fon” odličnim taktičkim varkama suzbili su startnu početnu agresivnu i borbenu igru koja je krasila domaćina tokom cele sezone. Blago rečeno FON je u sred Vranja vodio igru od samog početka meča i polako ali sigurno pleo mrežu oko gola domaćih. Svaki pokušaj Vranjanaca da ugrozi gol Beograđana završavao se odličnom postavkom odbrane ili odbranama nesavladivog Josimovića. A onda šok u 8. minutu. Iznenadni visoki presing FON-a i smušenost domaćih dovodi do greške, presečene lopte od strane Krasnića koji iz prve dodaje loptu Aleksandru Čvrgi Pavloviću koji je šalje u nebranjeni deo mreže. Već u 10. minutu mat u tri poteza FON stiže do prednosti od 2:0 preko Vranjanca u redovima FON-a Stefana Aleksića koji je kao ja treningu nakon 3 dodavanja iz prve od strane svojih saigrača ostao sam ispred golmana Tasića kojem nije ostalo ništa drugo sem da loptu izvadi iz svoje mreže. Utišale su se tribine dok su na parketu sevale varnice sa obe strane do kraja poluvremena. Početak drugog poluvremena navijači domaćih dodaju gas i pokušavaju da podignu svoju ekipu verujući da će ponoviti rezultatski preokret iz prvog meča sve to trajalo je nepuna dva i po minuta kada je junak play-off serije za razigravanje prvaka države Laza Petrašević južnjačkom varkom tela ostavio zbunjenu celu odbranu Vranja i majstorski savladao domaćeg golmana. Za potpuni “mute on” na terenu i na tribinama u 36. minutu pobrinuo se ponovo Lazar Petrašević, Valjevac koji je kao klinac uživao u svom gradu u majstorijama sadašnjeg kapitena Vranja Davora Tasića, uzevši loptu na polovini terena i po levoj strani stigao do usamljenog golmana Tasića i rutinski ga savladao za nedostižnih 0:4. Tačku na ovu utakmicu stavio je Aleksandar Pavlović u 37. minutu, zahvaljujući još jednom “ispadanju” odbrane Vranja, nonšarlantno se probivši do usamljenog golmana domaćih. Konačnih 0:5 i za većinu ljubitelja futsala neočekivani put u finale ekipe KMF “FON”.
U drugom meču polufinala u majstorici u Loznici, iznenađenje prvenstva, KMF “Konjarnik”, pun elana i nošen podrškom svojih vatrenih navijača, naspram prepunog Lagatora ispunjenog publikom od 7 do 77 godina, koja je dokaz da futsal nije u potpunosti zamro, došao je na megdan “dream team-u” sastavljenom od futsal vedeta, projektovanom za najviše ciljeve i osvajačem ovogodišnjeg Kupa Srbije u futsalu, ekipi KMF “Loznica Grad 2018”. Nakon 1:1 u susretima momci iz Konjarnika su ipak nezrelo i neiskusno ušli u meč obzirom da su posle jednog sumljivog nedosuljenog faula i odlaska lopte van terena, napravili početničku grešku. Umesto da se baziraju na nastavak igre i postave odbranu, dekoncentrisano su očekivali sudijsku reakciju i povratak četvrtog igrača u polje koji je ležao na parketu, što su iskusni i “futsal namazani” igrači Loznice iskoristili i iz prve uputili loptu u polje ka Avramoviću kojem je preostalo da istu sprovede u mrežu golmana Drndarevića. Ono što se svim ekipama u prvenstvu dešavalo iskusio je i tim Konjarnika koji je do tog trenutka uspevao koliko-toliko da održi egal na terenu. Krenula je mašina trenera Surudžića i ubrzo je na semaforu stajalo 3:0 za domaće. Nadu da će se vratiti u meč gostima daje Arsić pred kraj prvog poluvremena. U nastavkui Konjarnik kreće u nadi da smanji rezultat i uvedu meč u rezultatsku neizvesnost ali to traje svega 2 minuta kada Denis Ramić nakon svog prvog gola u 17. minuta postiže svoj drugi pogodak na ovom meču u 22. minutu. Konačan rezultat KMF “Loznica Grad 2018” – KMF “Konjarnik” 4:1 (3:1).

Prvi meč finalne serije između KMF “Loznica Grad 2018” i KMF “FON” biće na programu u nedelju 22.05.2022. godine od 20:30h. Finalna serija se igra po sistemu 2-2-1.