U meču 14. kola Prve futsal lige Srbije FON je pred svojim navijačima bio ubedljiv protiv RB-a.

Konačno su izabranici Borka Surudžića odigrali utakmicu u skladu sa svojim kvalitetom i rezultat je odmah došao. Poveli su domaći preko Lazara Petraševića u 3. minutu, a na 1:1 izjednačio je Petrović devet minuta kasnije. Nije dugo trajala radost gostiju jer je reprezentativac Strahinja Petrov momentalno vratio vođstvo FON-u, da bi do odlaska na odmor Petrašević pogodio još jednom za 3:1. Početak drugog poluvremena bio je kao iz snova za Beograđane jer su ‘blickrigom’ Stankovića i Pešića u periodu od 21. do 22. minuta igrači FON-a poveli sa 5:1, a Erac i ponovo Pešić su u 26. , odnosno 29. minutu potvrdili da će ‘Četa iz Jove Ilića’ stići do ubedljive pobede. Dva gola kapitena gostiju Nikole Ranisavljevića u 31. i 33. minutu vratila su nadu timu iz Valjeva da može do čuda u finišu, ali su Petrov i Cvetković, obojica u 37. minutu svojim golovima stavili tačku na ovaj meč. Na kraju, FON – RB 9:3 i prvi trijumf beogradske ekipe u prolećnom delu šampionata. Ovom pobedom FON se vratio na treće mesto prvoligaškog karavana gde se nalazi sa 25 osvojenih bodova, dok je RB trenutno deveti sa deset bodova manje. Trenutno stanje na tabeli izgleda ovako: