U 13.kolu Druge Futsal Lige Srbije koje je bilo na programu od 14.-16.02.2020. godine, na šest utakmica viđeno je čak 65 golova!!!

Kolo je otvorio meč u Novom Bečeju između domaćeg KMF “Tisa” i KMF “RB” Valjevo. Domaćin je slavio ubedljivo rezultatom 7:1 (3:1). Ono što je obeležilo meč je to da pored toga što su dobili punu mrežu golova, gosti iz Valjeva su dobili i ono što ohrabruje naš futsal. Naime na terenu je u jednom trenutku bila postava momaka koji su imali prosek godina ispod 20. Počevši od potencijalnih omladinskih futsal reprezentativaca Srbije, Živanović Marka i Živanović Lazara, koji je postigao svoj prvenac u seniorskoj futsal konkurenciji za izjednačenje na početku susreta ujedno jedinog strelca za RB, momka čiji su prodori i udarci unosili nemir odbrani Tise i ovog puta fantastičnom, iskusnom golmanu domaćih pravio ozbiljne probleme i koji je bio na pravim mukama pred njihovim naletima, uključujući 20-togodisnjeg Dimitrija Isajilovskog, kao i možda najmlađeg igrača futsala u Srbiji, mlađanog Andreja Rankovića, kojem su treneri ukazali šansu da sa tek navršenih 16 godina zameni ovo veče na golu indisponiranog prezimenjaka Radovana Rankovića. Bilo je uživanje gledati futsal mladost, koja je unela živost u igru, kako se bori za svaku loptu na terenu izvrsnog domaćina, što je potvrdila objektivna i veoma korektna domaća publika kao i izuzetno korektni i gostoprimivi predstavnici KMF Tisa.

Sat kasnije, još jedna goleada, ovoga puta u Smederevu. Akteri su ovoga puta bili KMF “Smederevo” i KMF “Ivanjica” koja je opravdala ulogu lidera na tabeli Druge Futsal Lige Srbije, savladavši Smederevo rezultatom 6:10 (4:5). Već u prvom minutu Darko Radonjić je doveo goste u vođstvo da bi ubrzo domaćin iz penala preko Bojana Filipovića i Dejana Janković poveo sa 2:1. Da je domaćin uspeo da iskoristi šansu i povede sa 3:1 utakmica bi krenula drugačijim tokom, međutim gosti preko trostrukih strelaca najpre Jovanović Dragana a zatim Gligorija Lišanina uspevaju da se vrate u igru i pored golova domaćih igrača Filipovića i Prvulovića, odu na poluvreme vođstvom 4:5. Do kraja utakmice viđeno je još 7 pogodaka i to Marković Marka i Đorđević Dragana (KU sa 10m) za Smederevo dok su za goste pogotke postigli Lišanin, Kolaković, Radonjić i Vukašinović za konačnih 6:10. Kod domaćih su sa terena udaljeni trener Spasojević i igrač Jevtić Slobodan zbog nesportskog ponašanja.

U subotu 15.02.2020. godine ekipa KMF “Konjarnik” je ostvarila svoj 10 uzastopni trijumf ovoga puta nad timom KMF “Bečej”. Pred oko 350 gledalaca u fantastičnom ambijentu igrači KMF-a Konjarnik su nastavili niz neporaženosti. Posle par izglednih šans, Konjarnik dolazi u vođstvo u 5. minutu golom Aleksandra Milutinovića. Potom preko kapitena Nikole Vićića u 12. minutu povećava rezultat na 2:0. U drugom poluvremenu, posle trećeg pogotka Kokotovića u 29. minutu, činilo se da će ekipa Konjarnika meč rutinski privesti kraju, međutim, igrom sa pet igrača u polju (golmanom igračem), KMF Bečej postiže postiže dva pogotka u 35. I 39. minutu utakmice za konačnih 3:2 (2:0).

U nedelju 16.02.2020. godine viđeno je najviše golova.

Najpre su igrači KMF “Metalac Kolorado” u Gornjem Milanovcu savladali tim KMF “Radnički 2010” iz Niša rezultatom 11:4 (7:1). Vuksini “cirkuzanti” su bili veoma napadački nadahnuti protiv Nišlija pred oko 50-tak gledalaca i izmamili njihove aplauze izuzetno disciplininovanom igrom i efektnim pogodcima. Za visoku pobedu Metalac Kolorada zaslužni su dvostruki strelci Dejan Anev, Dušan Nikolić, Jovan Urošević i Jovica Petrović, te Nebojša Milanković, Rajko Lazović i Aleksa Jeremić. Čast ekipe Radničkog 2010 odbranili su sa dva pogodka Branko Milenković i Stefan Milosavljević i Marko Obradović sa po jednim.

Ekipa KMF “ZUFO” je u Bujanovcu savladala “Žutu podmornicu” ekipu KMF “SAS” iz Zrenjanina rezultatom 5:2 (2:1). U pravoj južnjackoj atmosferi pred oko 1200 gledalaca, ZUFO je iskoristio svoje šanse na vreme i posle početnog otpora slomio odličnu ekipu SAS-a. U 18.minutu sa klupe je udaljen pomoćni trener SAS-a Ivan Mandić Profa zbog negodovanja na sudijsku odluku i ulaska u teren. ZUFO nastavlja borbu za vrh dok “Ludoj družini” Sime Batinice predstoji da u narednim kolima proba da pobegne u sigurniji zonu tabele Druge Futsal Lige Srbije.

Na kraju ovog “RASPUCANOG KOLA” KMF “Banjica” je do vrha u gostima napunila mrežu domaće ekipe KMF “Sopot” kojoj nije pomoglo ni zimsko pojačanje Filip Perišić, nemi posmatrač potopa svoje nove ekipe.

KMF Sopot”-KMF “Banjica” 0:14 (0:8). KMF Banjica je odličnom i disciplinovanom igrom ušla u meč sa Sopotom i demolirala domaćina sa 14:0. Ubedljiva pobeda koju niko nije slutio na uvek teškim gostovanja neugodnoj i ne predvidivoj ekipi Sopota, ali fizički spremniji i uigraniji igrači Banjice su došli do izražaja tako da je već od starta utakmice bilo jasno kome će pripasti bodovi. Golove za ekipu Banjice su postigli:- Ružičić 3, Mitić 4, Jovanović 3, Kanjevac, Vukašinović, Radosavljevic-Lazic i Sredojević.

Sve ukupno 65 pogodaka ili 10,8 po utakmici!!!

Tisa – RB 7:1 (3:1)

Novi Bečej – Dvorana: „Jedinstvo”. Gledalaca: 150. Sudije: Petar Radojčić (Inđija), Nebojša Panić (Beograd) i Bane Papišta (Sremska Mitrovica).

Strelci: 1:0 Guberinić u 4, 2:0 Tomčić u 6, 2:1 L. Živanović u 7, 3:1 Čičić u 9, 4:1 Čičić u 21, 5:1 Tomčić u 23, 6:1 Tomić u 23, 7:1 Stojanov u 34. minutu. Žuti karton: R. Ranković (RB).

TISA: ĆURČIĆ, ČIČIĆ, LETIĆ, GUBERINIĆ, CELIN, Tomčić, Tomić, Popov, Zokić, Stojanov, Ikrašev, Andrić.

RB: R. RANKOVIĆ, RANISAVLJEVIĆ, BOŽIĆ, LJUBOJEVIĆ, RAŠKOVIĆ, A. Ranković, Đukić, Tojčić, Ilić, Prokić, Petrović, M. Živanović, Isajilovski, L. Živanović.

Smederevo – Ivanjica 6:10 (4:5)

Smederevo – Dvorana: „Smederevo”. Gledalaca: 100. Sudije: Vladan Radulović (Beograd), Blagoje Mijailović (Vršac) i Marjan Sarka (Vršac).

Strelci: 0:1 Radonjić u 1, 1:1 Filipović (6m) u 2, 2:1 Janković u 5, 2:2 Jovanović u 6, 2:3 Jovanović u 8, 2:4 G. Lišanin u 11, 3:4 Filipović u 15, 4:4 Prvulović u 18, 4:5 Jovanović u 19, 4:6 G. Lišanin u 22, 4:7 Kolaković u 28, 4:8 G. Lišanin u 35, 5:8 Marković u 37, 5:9 Radonjić u 37, 6:9 Đorđević (10m) u 39, 6:10 Vukašinović u 39. minutu. Žuti kartoni: Jevtić, Prvulović (Smederevo).

SMEDEREVO: SIMOVIĆ, PRVULOVIĆ, FILIPOVIĆ, MARKOVIĆ, JEVTIĆ, Miljković, Marjanović, Janković, Sabljić, Pantić, Paunović, Đorđević, Milićević, Brkić.

IVANJICA: Đ. LIŠANIN, G. LIŠANIN, RADONJIĆ, MARIČIĆ, VUKAŠINOVIĆ, Jovanović, Kolaković, B. Rozgić, Varagić, Bojović, Milovanović.

Konjarnik – Bečej 2003 3:2 (2:0)

Beograd – Dvorana: „Šumice”. Gledalaca: 300. Sudije: Bojan Graovac (Ruma), Dragutin Božović (Kula) i Vladan Đermanović (Šabac).

Strelci: 1:0 Milutinović u 5, 2:0 Vićić u 12, 3:0 Kokotović u 29, 3:1 Arđeljan u 35, 3:2 Stanić u 39. minutu. Žuti karton: Lazović (Bečej 2003).

KONJARNIK: DRNDAREVIĆ, ŠLJUKIĆ, MILUTINOVIĆ, KOKOTOVIĆ, ARSIĆ, Milosavljević, Janković, Vićić, Malović, Knežević, Ratković.

BEČEJ 2003: LAZOVIĆ, SEKULIĆ, GOLUB, BODONJI, STANIĆ, Ilčešin, Arđeljan, Kobiljski, Arvaji, Vadaski.

Metalac Kolorado – Radnički 2010 11:4 (7:1)

Gornji Milanovac – Dvorana: „Breza”. Gledalaca: 50. Sudije: Đorđe Ninić (Beograd), Marko Savić (Blace) i Bojan Burojević (Čačak).

Strelci: 1:0 Anev u 3, 2:0 Milanković u 4, 3:0 D. Nikolić u 8, 4:0 Anev u 9, 4:1 Milenković u 13, 5:1 Lazović u 15, 6:1 Urošević u 17, 7:1 J. Petrović u 20, 8:1 J. Petrović u 21, 8:2 Milenković u 22, 8:3 Milosavljević u 22, 9:3 Urošević u 24, 10:3 Jeremić u 35, 10:4 Obradović u 36, 11:4 D. Nikolić u 40. minutu.

METALAC KOLORADO: JOVANOVIĆ, D. NIKOLIĆ, ANEV, A. NIKOLIĆ, LAZOVIĆ, Urošević, Jeremić, Milanković, Đorđević, Kukolj, Ratković, Toplavić, P. Petrović, J. Petrović.

RADNIČKI 2010: PEJČIĆ, OBRADOVIĆ, MILOSAVLJEVIĆ, MILENKOVIĆ, MILANOVIĆ, Trojanović, Đurđanović, Stanišić.

Zufo – SAS 5:2 (2:1)

Bujanovac – Dvorana: „Mladost”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Oliver Nikolić (Niš), Aleksandar Minić (Knjaževac) i Željko Stoilkov (Aleksinac).

Strelci: 1:0 Iseni u 5, 1:1 Tomin u 6, 2:1 Dodić u 17, 3:1 Stefanović u 23, 4:1 Marjanović u 24, 5:1 Cvetanović u 37, 5:2 Novaković u 38. minutu. Žuti kartoni: Delić, Živanov (SAS). Crveni karton: Ivan Mandić (pomoćni trener SAS-a) u 18. minutu.

ZUFO: MILENKOVIĆ, MICIĆ, STEFANOVIĆ, STANKOVIĆ, CVETANOVIĆ, Ljevica, Ristić, Dodić, Marjanović, Ajeti, Iseni, Aliji, Petrović, N. Pašić.

SAS: RODIĆ, TOMIN, RADENKOVIĆ, NOVKOVIĆ, N. ŠARENAC, Živanov, Milićev, Mandić, M. Šarenac, Aranitović, Delić,

Sopot – Banjica 0:14 (0:8)

Sopot – Dvorana: OŠ „Jelica Milovanović”. Gledalaca: 100. Sudije: Bratislav Jović, Miloš Grujić i Ivan Stanković (svi iz Niša).

Strelci: 0:1 Jovanović u 1, 0:2 Mitić u 4, 0:3 Mitić u 13, 0:4 Kanjevac u 13, 0:5 Jovanović u 14, 0:6 Ružičić u 14, 0:7 Mitić u 17, 0:8 Mitić u 19, 0:9 Jovanović u 23, 0:10 Radosavljević Lazić u 29, 0:11 Sredojević u 32, 0:12 Ružičić u 35, 0:13 Vukašinović u 36, 0:14 Ružičić u 38. minutu. Žuti karton: Perišić (Sopot).

SOPOT: N. JANIĆIJEVIĆ, SIMEUNOVIĆ, ĐURIĆ, M. JANIĆIJEVIĆ, PERIŠIĆ, Kaličanin, Ivić, Mijailović, Jocić, Teofilović, Švabić.

BANJICA: DESTANI, SREDOJEVIĆ, VUKAŠINOVIĆ, MITIĆ, JOVANOVIĆ, Jezdić, Radosavljević Lazić, Petrović, Kanjevac, Smailagić, Ružičić, Spasić.

TABELA POSLE 13. KOLA DRUGE FUTSAL LIGE SRBIJE.