16.kolo Druge Futsal Lige Srbije, obeležio je igrač KMF “Tisa” Veselin Guberinić, koji je sa pet pogodaka u Ivanjici, omogućio svom timu nova tri boda, dok je vodeću poziciju Ivanjica prepustila KMF “Konjarniku”

Ivanjičani su olako ušli u ovaj meč, međutim, gosti su se predstavili u odličnom izdanju, kao tvrda i fizički odlično pripremljena ekipa. Kao što smo spomenuli, briljirao je njihov najbolji igrač Veselin Guberinić, koji je bio nezaustavljiv i sa 5 golova u 6., 8., 26., 27. i 39.minutu rešio meč. Takođe treba istaći golmana gostiju, koji je bio nepremostiva prepreka za domaće i koji je odbranio preko 30 udaraca posebno u prvom poluvremenu i početkom drugog poluvremena. Ivanjičani su igrom sa 5 igrača u polju uspeli da rezultat sa prvog poluvremena od 1:5 preokrenu u svoju korist na 7:5, međutim jureći prednost gostiju, domaći igrači su se istrošili i dozvolili Tisi da se u finišu meča igrom sa 5 u polju vrate u meč i preokrenu rezultat na konačnih 7:8 (1:3).

Meč između KMF “Sopot” KMF”Metalac Kolorado”, završen je pobedom domaćih od 6:2 (3:0). Pod dirigentskom palicom novog trenera Milana Jevtovića Saviole, Sopot igra kao preporođen i beleži dobre rezultate. Od kako je preuzeo ekipu KMF “Sopot” ne zna za poraz. Večeras je pod Kosmajem postojala samo jedna ekipa a to je domaći Sopot, koji je ubedljivo i zasluženo slavio. U domaćoj ekipi su se posebno istakli trostruki strelac Đurić, strelci Mijailović i Kaličanin i odlični Simeonović koji je fenomenalnim golom u poslednjem minutu stavio tačku na ovu utakmicu. Ovom pobedom, ekipa Sopota se izjednačila na tabeli sa KMF “SAS” sa po 22 boda, dok je KMF “Metalac Kolorado” ostao na 24 boda. U sledećem kolu Sopot gostuje u Bujanovcu dok Metalac Kolorado dočekuje ekipu Smedereva.

U utakmici KMF “Banjica” i KMF “ZUFO” pred oko 200 gledalaca, viđen je samo jedan pogodak i to u mreži domaćih za pobedu ZUFO od 0:1 (0:0) kojom se vraća u trku za ulazak u viši rang takmičenja. U prvom meču u Bujanovcu, jesenas u 5.kolu je viđeno čak 21 pogodak, što je dovoljan pokazatelj važnosti ovog meča za obe ekipe.

Obe ekipe su odigrale utakmicu na visokom nivou, stim što su gosti imali više sreće i pobedili. Gol odluke postigao je Ristić u 27. minutu.

Destani i Milenkovic, kao golmani su bili najbolji akteri meča i oni su glavni krivci što je viđen samo jedan pogodak u mreži.
Obe ekipe su promašile dosta šansi sinoć, i na kraju snalažljivošću Ristića gosti odnose bodove u Bujanovac.
Važnost utakmice za obe ekipe je uticao psihološki na samu igru ali ono što je najbitnije su međusobne pohvale iz oba tabora na fer i korektnoj utakmici, kao i dočeku i kompletnoj organizaciji upućene domaćinu od strane gostiju iz Bujanovca.

U Zrenjaninu je viđena odlična, borbena utakmica koja je i za domaću ekipu KMF “SAS” a i za goste iz Valjeva KMF “RB” predstavljala veliki značaj. Već u 2.minutu, domaći su poveli autogolom gostujućeg igrača Damnjanoviću Damnjanu, da bi u 19.minutu Tomin povećao vođstvo na 2:0 za odlazak na poluvreme. Pre toga u 17.minutu obe ekipe nisu iskoristili kaznene udarce sa 10 metara. Na 3:0 u 22.minutu je povisio Novković Slađan da bi u 30.minutu četvrti pogodak za domaće postigao Aranitović Igor. Do kraja utakmice gosti su uspeli samo da ublaže poraz preko Ilić Dušana u 31.minutu i Krstić Vladimira u 40.minutu. Jedan od uzroka pada u igri ekipe iz Valjeva, možda treba tražiti i u tome što su igrači poremećeni nerazumnim ponašanjem i isključenjem trenera Koste Markovića u 17.minutu. Naime, posle više pogrdnih reči upućenih glavnom sudiji Dragutinu Božoviću, koji je sa ostalim sudijama po rečima svih aktera, bez primedbi sudio ovaj meč, trener gostiju je posle više upozorenja, udaljen sa klupe na tribine, odakle je nastavio sa nepristojnim ponašanjem uperenim prema sudijskoj trojci. Po završetku utakmice, isti je ušao na parket i nastavio psovkama da vređa sudiju Božovića, da bi se pritom uneo u lice sudiji. Nakon toga je ušao u sudijsku svlačionicu i prvo verbalno a zatim i fizički napao sudiju Božovića. Brzom reakcijom kondicionog trenera KMF “RB” koji je bio iza njega u blizini kao i redara domaće ekipe, sprečen je veći incident. Šteta za ovakav sled okolnosti, pošto obe strane ističu fer i korektno ponašanje publike, igrača i sudija a prvenstveno ističu da je utakmica bila prava takmičarska. Trener gostiju je podneo ostavku zbog eventualne kazne koja ga očekuje i na njegovo mesto je postavljen stari-novi trener Rade Begović koji će imati težak zadatak da u narednim utakmicama vrati psihološki istrošenu ekipu iz Valjeva, koja nije osetila slast pobede još od meča protiv KMF “Ivanjica” u 7.kolu odigranom 28.10.2020.godine. Kada je mogao Saviola sa Sopotom, može i Begović sa RB-om…

SAS – RB 4:2 (2:0)

Zrenjanin – Dvorana: „Kristalna”. Gledalaca: 100. Sudije: Dragutin Božović (Kula), Blagoje Mijailović (Vršac) i Marjan Sarka (Vršac). Strelci: 1:0 Damnjanović Damnjan autogol u 2, 2:0 Tomin u 19, 3:0 Novković u 22, 4:0 Aranitović u 30, 4:1 Ilić u 31, 4:2 Krstić u 40. minutu. Žuti kartoni: Novković, Vukoje, Tomin (SAS). Crveni karton: Marković (trener RB-a) u 17. minutu.

SAS: RODIĆ, ARANITOVIĆ, NOVKOVIĆ, N. ŠARENAC, VUKOJE, Lojpur, Milićev, Mandić, M. Šarenac, Tomin, Rašić, Delić.

RB: VIŠIĆ, ĐUKIĆ, PROKIĆ, KRSTIĆ, DAMNJANOVIĆ, Tojčić, Ilić, Ranisavljević, Božić, Petrović, Ljubojević, M. Živanović, L. Živanović, Ranković.

Bečej 2003 – Smederevo 5:3 (1:2)

Bečej – Dvorana: Đorđe Predin Badža. Gledalaca: 100. Sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Đorđe Ninić (svi iz Beograda). Strelci: 0:1 Sabljić u 8, 0:2 Marković u 10, 1:2 Arvaji u 16, 2:2 Golub u 22, 3:2 Golub u 23, 4:2 Korać u 25, 4:3 Brkić u 28, 5:3 Arvaji u 29. minutu. Žuti karton: Paunović (Smederevo).

BEČEJ 2003: LAZOVIĆ, GOLUB, KORAĆ, BODONJI, STANIĆ, Ilčešin, Arđeljan, Kobiljski, Arvaji, Sekulić, Vadaski.

SMEDEREVO: TEŠANOVIĆ, MARKOVIĆ, FILIPOVIĆ, SABLJIĆ, PAUNOVIĆ, Dobrosavljević, Brkić, Đorđević, Milićević, Pantić.

Radnički 2010 – Konjarnik 1:8 (1:3)

Niš – Dvorana: OŠ „Mika Antić”. Gledalaca: 100. Sudije: Bojan Spasić (Lazarevac), Dalibor Stanković (Beograd) i Marko Martinović (Lazarevac). Strelci: 1:0 Trojanović u 4, 1:1 Ljujić u 8, 1:2 Pejčić autogol u 13, 1:3 Ljujić u 18, 1:4 Vićić u 21, 1:5 Ratković u 28, 1:6 Vićić u 29, 1:7 Šljukić u 31, 1:8 Šljukić u 35. minutu. Žuti karton: Kokotović (Konjarnik).

RADNIČKI 2010: PEJČIĆ, STOJILKOVIĆ, OBRADOVIĆ, STANKOVIĆ, MILENKOVIĆ, Trojanović, Đurđanović, Stanišić, Milanović, Atanasković.

KONJARNIK: DRNDAREVIĆ, MILUTINOVIĆ, ŠLJUKIĆ, VIĆIĆ, LJUJIĆ, Rakić, Milosavljević, Kokotović, Malović, Ratković.

Banjica – Zufo 0:1 (0:0)

Beograd – Dvorana: „Banjica”. Gledalaca: 200. Sudije: Petar Radojčić (Inđija), Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac) i Branko Galić (Beograd). Strelac: 0:1 Ristić u 27. minutu. Žuti karton: Krstić (Banjica).

BANJICA: DESTANI, KRSTIĆ, VUKAŠINOVIĆ, SREDOJEVIĆ, JOVANOVIĆ, Radosavljević Lazić, Milosavljević, Kanjevac, Pajković, Smailagić, Petrović, Ružičić, Spasić.

ZUFO: MILENKOVIĆ, MICIĆ, STEFANOVIĆ, ISENI, CVETANOVIĆ, Ljevica, Ristić, Marjanović, Stanković, Aliji, Petrović, Pašić.

Sopot – Metalac Kolorado 6:2 (3:0)

Sopot – Dvorana: OŠ „Jelica Milovanović”. Gledalaca: 50. Sudije: Nikola Aleksić (Beograd), Miloš Jocović (Novi Sad) i Marko Savić (Beograd). Strelci: 1:0 Đurić u 1, 2:0 Đurić u 13, 3:0 Mijailović u 13, 3:1 Urošević u 21, 3:2 Petrović u 27, 4:2 Kaličanin u 30, 5:2 Đurić u 35, 6:2 Simeunović u 40. minutu. Žuti kartoni: Jocić, Mijailović (Sopot), Lazović (Metalac Kolorado).

SOPOT: N. JANIĆIJEVIĆ, SIMEUNOVIĆ, ĐURIĆ, M. JANIĆIJEVIĆ, KALIČANIN, Jocić, Ivić, Mijailović, Stanković, Mikuletić, Beljić, Švabić.

METALAC KOLORADO: TOPALOVIĆ, TRIPKOVIĆ, PETROVIĆ, D. NIKOLIĆ, MILANKOVIĆ, A. Nikolić, Lazović, Jeremić, Dramićanin, Urošević, Kukolj.

Ivanjica – Tisa 7:8 (1:3)

Ivanjica – Dvorana: OŠ „Kiril Savić”. Gledalaca: 200. Sudije: Bratislav Jović, Stevan Lazarević i Miloš Grujić (svi iz Niša). Strelci: 1:0 G. Lišanin u 2, 1:1 Guberinić u 6, 1:2 Guberinić u 8, 1:3 Celin u 16, 1:4 Guberinić u 26, 2:4 Kolaković u 27, 2:5 Guberinić u 27, 3:5 Radonjić u 29, 4:5 Maričić u 30, 5:5 G. Lišanin u 31, 6:5 Maričić u 31, 7:5 G. Lišanin u 36, 7:6 Čičić u 38, 7:7 Tomić u 39, 7:8 Guberinić u 39. minutu. Žuti kartoni: Vukašinović (Ivanjica), Celin (Tisa).

IVANJICA: Đ. LIŠANIN, G. LIŠANIN, VUKAŠINOVIĆ, MARIČIĆ, RADONJIĆ, M. Kolaković, Bojović, Nikolić, Ivanović, Milovanović, Vasiljević, L. Kolaković, Rozgić.

TISA: ANDRIĆ, GUBERINIĆ, CELIN, LETIĆ, ČIČIĆ, Vinović, Tomić, Zokić, Ćurčić.