U meču osmine finala Kupa Srbije KMF Banjica upisala je trijumf protiv RB-a iz Valjeva, plasirala se u četvrtfinale i tako napravila najveći uspeh u istoriji kluba!

Izabranici Slaviše Damjanovića odigrali su fenomenalnu utakmicu i u svim segmentima igre nadvisili su protivnika iz višeg ranga. Do odlaska na odmor Banjica je imala tri gola prednosti, a za domaćina su pogađali Marko Simeunović u 6. , Jovan Ristanović u 10. i Anto Vasović u 14. minutu. I u nastavku su prvi do gola stigli futsaleri Banjice i to ponovo preko korpulentnog Vasoviča u 24. minutu, a nadu gostima da mogu do povljnog rezultata vratio je Čarli Vili golom u 27. minutu. Ipak, samo minut kasnije, najbolji pojedinac ove utakmice Vasović pogađa za 5:1 i najavljuje da će Banjica obezbediti plasman u narednu rundu. Krenuli su Valjevci sa igračem golmanom, umesto Višića je ušao kapiten Ranisavljević i to je donelo rezultata jer je RB stigao do dva vezana gola. Strelci su bili Milovanović u 35. i Ranisavljević u 36. minutu. Mogli su Valjevci do još nekog gola, ali je ponovo briljirao jedan od najtalentovanijih golmana u Srbiji Damir Destani, a tačku na ovu utakmicu stavio je najbolji strelac Banjice Aleksandar Ružičić sa dva gola u 39. i 40. minutu. Na kraju, ubedljiva pobeda Banjice koja je obezbedila plasman među osam najboljih ekipa najmasovnijeg tamičenja i tako napravila najveći uspeh u istoriji kluba. Koliko daleko može Banjica?! Videćemo u nastavku sezone. Jedno je sigurno – izabranici Slaviše Damjanovića igraju fenomenalan futsal, uprava radi odličan posao i ovaj tim iz dana u dan pokazuje da će u bliskoj budućnosti biti jedan od vodećih na ovim prostorima.