Iza nas je 9..kolo Druge Futsal Lige Srbije…

Derbi južne pruge u Bujanovcu je osvojila ekipa KMF “Leskovac”. Dobro su Leskovčani otvorili utakmicu i stvarali prilike ali nisu uspeli da postignu pogodak u prvom poluvremenu.

Na početku drugog dela Ljubiša Cvetanovića postiže pogodak za vođstvo gostiju od 0:1.
Domaći su izjednacili golom Vasić Viktora u 27. minutu ali Cvetanović još jednim golom u 35. minutu i pogotkom Igora Stefanovića u 38. minutu postiže konačni rezultat utakmice 1:3 (0:0). Oivm rezultatom je zabeležeba prva pobeda na gostovanju u Drugoj Futsal ligi Srbije.
Pobeda za proboj ka sredini tabele i prilika da već u sredu protiv ekipe Sas iz Zrenjanina i u nedelju sa ekipom Banjice da na svom terenu još više poprave bodovni saldo.

Prenosimo komentar iz tabora Ivanjičana:

Viđen je odličan meč, pravi derbi. Naša ekipa je odigrala možda i najbolju utakmicu ove sezone i podsetila nas na izdanja iz predhodnih godina. Izuzetno se istakao golman KMF Loznice koji je odbranio dosta šansi. Ekipa Loznice je odličan tim i s pravon se nalazi u samom vrhu tabele Druge Futsal Lige Srbije. Izuzetno bitna pobeda za naš tim da se psihološki dignemo za poslednja dva kola jesenjeg prvenstva i ostanemo u vrhu tabele. Ističemo da je suđenje bilo na vrhunskom nivou.

U Obrenovcu izuzetno tvrdo prvo poluvreme, domaćin je imao nekoliko izuzetnih šansi što su gosti iz Blaca znalački uspeli da zaustave i čekali su pravi trenutak da daju gol i otvore utakmicu na pravi način. Nakon drugog gola pitanje pobednika se više nije dovodilo u pitanje, na 0:5 gosti su dali šansu igračima sa klupe što je domaćin znalački iskoristio i za kratak period postigao 3 pogotka. Iz tabora Jastrebca upućuju čestitke domaćinu na fer i korektnoj igri, izuzetnom domaćinstvu kao i sudijama na vrlo dobron suđenju.

U okviru ovog kola ekipa KMF Bečej je ugostila tim iz Gornjeg Milanovca i opravdala epitet trenutno najbolje ekipe u ligu ostvarivši 8. pobedu. Posle ovog meča i osvojena 3 boda KMF Bečej 2003 je i matematički osigurao titulu jesenjeg prvaka Druge Futsal Lige Srbije pošto 2 kola pred kraj imaju 7 bodova više u odnosu na drugoplasiranu Loznicu. Prva dva gola na meču u 7. i 16. minutu postigao je Arvai, a minut nakon drugog gola Bodonji povisuje na 3:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugom delu utakmice Nikolić u 24. smanjuje na 3:1, ali Golub u 28. minutu vraća rezultat na tri razlike. Arvai svoj treći pogodak postiže u 30. minutu, dok Pokrajac tri minuta kasnije povisuje na 6:1. Božičić svoj prvenac postiže u 35. minutu, a do kraja meča Milanovčani preko Petrovića u 38, i Arsenijevića u poslednjim trenucina meča uspevaju da smanje razliku na 7:3 za konačan rezultat utakmice.

Na Banjici posle preokreta domaćin je savladao ekipu KMF Forum iz Vršca 3:1. Poveli su Vrščani u 8. minutu pogotkom Kornja Daria, atakovali su domaći međutim na golu gostiju je briljirao golman Euđen Morariju koji je poklekao u 23. minutu pred Krstić Stefanom. Konačni rezultat utakmice postavili su Dobrijević Đurađ u 34. minutu i Elvis Ramadani u 40. minutu za konačnih 3:1 (0:1).