Odloženom utakmicom  u Novom Bečeju, završen je prvi deo nikad neizvesnije i ujednačenije Druge Futsal Lige Srbije.

Prenosimo utiske iz tabora jesenjeg prvaka KMF Ivanjice:

U utakmici koja je odlučivala jesenjeg prvaka, KMF “Ivanjica” je sasvim zasluženo pobedila ekipu KMF “Tise” rezultatom 7:3 i osvojila titulu jesenjeg prvaka. Ekipa koja je u prošloj sezoni u poslednjem kolu izgubila status prvoligaša, pokazala je da nije džabe proglašavana za jednog od favorita. Uprava kluba uspela je da zadrži ekipu iz prošle sezone i pored mnogobrojnih ponuda od strane prvoligaša za nekoliko igrača iz Ivanjice. Ono što izdvaja ekipu Ivanjice od drugih ekipa je i to što je ekipa na okupu već duži niz godina, a 90% ekipe čine momci iz Ivanjice koje krasi drugarstvo i zajedništvo i van terena i koji za svoj klub i za svoj grad ,,ginu” na svakoj utakmici. Međutim, početak prvenstva nije bio u skladu sa očekivanjima, iako su pripreme počele na vreme i ekipa u sezonu ušla spremna, videlo se da je nesrećno ispadanje uticalo na većinu igrača tako da su usledili neplanirani porazi u Sopotu i Milanovcu a ekipa se i kući mučila i na mišiće pobedila ekipe Smedereva, ZUFA i Konjarnika. Uz to ekipu su mučile i povrede i bolesti nekih glavnih nosilaca. Posle toga usledio je i treći poraz u Valjevu od sportskih prijatelja i velikih rivala ekipe RB-a, što je upalilo crvenu lampicu u klubu jer je ekipa bila bliža donjem delu nego vrhu tabele. Prekretnica sezone bile su ubedljive pobede u naredna dva kola protiv SAS-a i Radničkog, koje su podigle moral i samopouzdanje ekipi i pokazale da ova ekipa nije slučajno bila prvoligaš i pobedila ekipe poput Pazove, FON-a, Kalče, Winter Sporta i igrala egal sa šampionom države Ekonomcem. Posle dve vezane pobede usledilo je teško gostovanje u Bečeju, gde je osvojen veliki bod uzimajući u obzir da su Ivanjčani na tom gostovanju bili bez pola tima. U narednom kolu u paklu hale Crnjevo, sjajnom igrom u prvom poluvremenu srušena je i odlična ekipa Banjice da bi iznenadjujuci poraz Tise u Nišu, doveo do toga da utakmica u Novom Bečeju rešava titulu jesenjeg prvaka. Momci u narandžasto-belim dresovima su pokazali da poseduju pobednicki mentalitet i u najboljoj igri sezone u svim elementima nadvisili domaćina. Teško je nekog izdvojiti jel snaga Ivanjice su upravo tih 12-13 momaka koji su podjednakog kvaliteta tako da i kada su ulazili igrači ,,sa klupe,, to se nije primećivalo. Na golu je bio fenomenalni Lišanin, kapiten ekipe i golman koga bi poželeo svaki prvoligaš, a njegova zamena bio je mladi Rozgić koji je iskoristio šansu i odsustvo kapitena i posle nešto lošije partije protiv Konjarnika, istakao se odlicnim odbranama u mečevima protiv RB-a i SAS-A. Što se tiče igrača, zaista je teško nekog izdvojiti jer majstore futsala poput Vukašinovića, Radonjića, Gligorija lišanina, Stojkovića, Jovanović,  Nikolića, dvojice ,,sidraša” Maričića i ivanovića, probudjenog Milovanovića, iskusnog Kolakovića, poželeo bi svaki prvoligaš, a ne treba zaboraviti ni učinak Miloša Rozgića, Mitrovića, Ristića, koji nisu imali veliku minutažu ali su iskotistili svaku ukazanu priliku, Za kraj treba pomenuti i legendu Srpskog futsala, Vidana Bojovića koji se vratio da pomogne svojim Ivanjičanima, ali ga je zadesila teska povreda u meču u Valjevu pa i je pored toga što nije bio na terenu, svojim ptisustvom mnogo značio svima u klubu. Klub je odlično predvodio trenerski tandem Krivokuća-Stefanović a da klub funkcioniše kako treba pobrinuo se i neumorni predsednik kluba Raško Milosavljević, koji je na nekim mečevima obavljao i funkciju trenera ekipe. Treba pomenuti i njegove saradnike, potpredsednika kluba Bojana Botorića, koji je ujedno i obavljao funkciju i komesara za bezbednost, Draška Gromovića sekretara i predstavnika kluba, kao i članove Upravnog odbora koji su mnogo uradili za klub, Natašu Stojanović, Ivana Stamenića, Gorana Dramićanina, Milorada Mizdrakovića, Slobodana Nedeljkovića, zapisničarku i predstavnicu kluba Jelenu Radonjić. KMF Ivanjica se zahvaljuje i svim svojim sponzorima kao i prijateljima kluba koji su omogućili da klub opstaje u ovim teškim vremenima. KMF Ivanjica se zahvaljuje i svojoj vernoj publici koja je uvek šesti igrač kao i svim medijima koji prate klub.

Sportski pozdrav za Futsal Balkan, koji je veoma objektivno i izuzetno pratio sve utakmice ovog jesenjeg dela prvenstva!!!

Utakmica između KMF Tise i KMF Ivanjice završena je rezultatom 3:7 (1:2).

Strelci na utakmici su bili:

0:1 Radonjić 13. minut, 0:2 Vukašinović 14. minut, 1:2 Letić 18.minut, 1:3 Radonjić 22.minut, 2:3 Tomić 27. minut, 2:4 Milovanović  28. minut, 2:5 Vukašinović 29. minut, 2:6 Radonjić 30. minut, 3:6 Tomčić 33. minut i za konačnih 3:7 Đorđe Lišanin u 38. minutu.