Zrenjaninski SAS došao je u Pirot kao veliki favorit, ali će ‘luda družina’ želeti da zaboravi ovu utakmicu što pre.

Fenomenalnu utakmicu odigrali su Piroćanci i sa ubedljivih 9:2 savladali su tim koji pretenduje na plasman u viši rang. Prvi gol viđen je u 9. minutu, a postigao ga je Nikolić, da bi do odlaska na odmor Filipović pogađao u 10. i 14. minutu za ubedljivih 3:0 za Pirot. Kada je Simonov u 22. minutu povisio na 4:0 bilo je jasno da bodovi ostaju na jugu Srbije. Nadu gostima vratio je Aranitović tri minuta kasnije, ali su Piroćanci nastavili sa sjajnom igrom i odličnom realizacijom pa su golovima Markovića u 27. i 33. , Simonova u 28. i 29. i Ćirića u 33. minutu stigli do ubedljivih 9:1. Poslednji pogodak na meču delo je Živanova u poslednjem minutu utakmice. Na kraju, ubedljivih i zasluženih 9:2 za Pirot koji je ovom pobedom najavio da nije odustao od borbe za opstanak u drugoligaškom karavanu. Trenutno stanje na tabeli Druge futsal lige Srbije izgleda ovako: