Na zatvaranju jesenjeg dela sezone Prve futsal lige Srbije, viđeno je veliko iznenađenje u Nišu.

Dvorana OŠ Mika Antić bila je poprište duela između Kalče i Novog Pazara, a Nišlije su uspele da upišu trijumf rezultatom 4:3. Krenuo je domaćin u meč kao iz snova i iz prva tri udarca na gol stigao je do prednosti od 3:0! Nikola Stojanović je pogodio u 2. , a Mladen Stojadinović u 4. i 7. minutu. Zaigrali su tada Pazarci dosta agresivnije sa željom da preokrenu rezultat, ali do odlaska na odmor nisu uspeli da savladaju raspoloženog Miroslava Stefanovića. Kada je Dalibor Matejev postigao pogodak za 4:0 u 25. minutu delovalo je da se gostima sprema rezultatska katastrofa. Ipak, Novi Pazar tada kreće na sve ili ništa, indisponirani golman Mujović, koji na ovom meču nije bio na prepoznatljivom nivou, izašao je iz igre kako bi gosti sa pet igrača u polju pokušali da stignu do izjednačenja. To je donelo dosta prilika, ali je Stefanović bio maestralan i nije dozvolio Pazarcima da se rezultatski vrate sve do samog finiša. Nekoliko zicera, promašen kazneni udarac sa 10 metara i tek u 38. minutu srušen otpor domaćina kada je Jovanović postigao prvi pogodak za Pazarce. Minut kasnije isti igrač smanjuje na 4:2 i vraća nadu da gosti mogu do boda. Ipak, do kraja meča viđen je još jedan pogodak, kazneni udarac sa 10 metara realizovao je Mersin Radetinac u 40. minutu, za konačnih Kalča – Novi Pazar 4:3. Bila je ovo prva pobeda niške ekipe još od samog starta sezone i gostovanja Srpskoj u prvom kolu i sada se Kalča nalazi na 11. mestu sa sedam osvojenih bodova. Sa druge strane, Novi Pazar vezao je i treći neuspeh i trenutno je na petom mestu prvoligaškog karavana sa 18 bodova.

Kalča – Novi Pazar 4:3