Ivanjica je opravdala ulogu favorita u meču 19. kola Prve futsal lige Srbije i sa ubedljivih 12:5 savladala je Smederevo.

Već prežaljeni Smederevci su na ovu utakmicu došli sa samo dve izmene, a domaćin je bio motivisan i nošen podrškom više od 400 navijača u ‘Crnjevu’, pa je do odlaska na odmor već bilo 6:1 za Ivanjicu. Strelci za domaće u prvom delu igre bili su Maričić u 4. , Ivanović u 5. i 16. , Radonjić u 13. , Kolaković u 15. i Stojković u 17. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Goran Filipović u 18. minutu. Nastavak je doneo nešto ravnopravniju igru i čak 10 golova, a strelci su bili Gligorije Lišanin u 24. , Kolaković u 26. , Maričić u 28. i 37. , Milovanović u 35. i  Jovanović u 37. minutu za Ivanjicu, odnosno Dragan Đorđević u 27. , 28. i 33. i Goran Filipović u 35. minutu za Smederevo. Ovom pobedom Ivanjica je nastavila borbu za opstanak u prvoligaškom karavanu i trenutno stanje na tabeli Prve lige Srbije izgleda ovako: