U derbiju juga Srbije i veoma važnoj utakmici za obe ekipe, Kalča je u Nišu savladala Jastrebac rezultatom 6:4 i tako osigurala opstanak, ali i ostala u trci za plasman u plej of.

Poveo je domaćin već u prvom minutu preko Danila Kostića, ali je usledio odgovor Blačana koji ‘blickrigom’ Radojičića i Ristića u periodu od sedmog do osmog minuta stižu do potpunog preokreta. Ipak, u samom finišu prvog dela igre, u 19. minutu, povratnik u reprezentaciju Srbije Aleksandar Pavlović poravnava rezultat na 2:2 i tim rezultatom se odlazi na odmor. Nije to sputalo futsalere Jastrepca koji u prvom minutu nastavka preko Vuletića stižu do nove prednosti, ali odgovor stiže ekspresno, strelac za 3:3 je ponovo odlični Kostić samo minut kasnije. Kada je Ristić u 29. minutu doneo novu prednost Blačanima delovalo je da će Nišlije i pored sjajnog proleća u baraž za opstanak, ali tako nije mislio Aleksandar Pavlović! Popularni Čvrga prvo je izjednačio na 4:4 u 31. minutu da bi tri minuta kasnije doneo vođstvo svom timu za oduševljenje oko 400 gledalaca u hali OŠ Mika Antić. Krenuli su Blačani po izjednačenje, ali umesto da postignu, primili su još jedan pogodak, a strelac je bio još jedan reprezentativac iz redova Kalče, ove sezone jedan od najboljih igrača prvoligaškog karavana, Veroljub Vukadinović u 36. minutu. Na kraju, trijumf niške ekipe kojim je Kalča i teoretski ostala u ligi, nešto što je krajem novembra delovalo kao nemoguća misija je ispunjeno, a uz malo sreće u poslednjem kolu ova ekipa bi mogla i do plej ofa! Sa druge strane, Jastrebac se nalazi u problemu i na poziciji koja vodi u baraž za opstanak. Blačani bi baraž mogli da izbegnu jedino u slučaju pobede protiv Ivanjice u poslednjem kolu, ali i dva poraza Vinter Sporta, od Ivanjice u ponedeljak 22. aprila i valjevskog RB-a u finalnoj rundi. Trenutno stanje na tabeli prvoligaškog karavana izgleda ovako: