Nije bilo iznenađenja u meču četvrtfinala Kupa Srbije koji su odigrali Ekonomac i Srpska.

Kragujevčani su u ‘Jezeru’ odigrali sjajnu utakmicu i sa 5:0 savladali su borbene Beograđane. Goleadu je otvorio mladi i supertalentovani Milosavljević u 4. minutu i ovo je bio njegov prvi pogodak za seniorski tim Ekonomca. Već u 7. minutu Igor je duplirao prednost, da bi do odlaska na odmor pogađali i Viktor Ugo u 16. i ponovo Igor u 18. minutu. Mogli su futsaleri Srpske bar do jednog gola, ali je Aleksa Antonić odbranio nekoliko odličnih prilika. Sličan scenario viđen je i u drugom delu igre, Ekonomac je napadao, stvarao šanse, imao dvocifren broj udaraca ka golu Srpske, ali je Slobodan Tomić imao svoje veče i bravuroznim intervencijama bio je najzaslužniji što pobeda Kragujevčana nije bila ubedljivija. Tačku na ovu utakmicu stavio je Nikola Matijević golom u 39. minutu i to u momentima kada je Ekonomac igrao svoju prepoznatljivu igru sa pet igrača u polju. Na kraju, Ekonomac – Srpska 5:0 i zaslužena pobeda prvog favorita za osvajanje trofeja, kako u ligi tako i u kupu. Video izveštaj sa ove utakmice koji su nam donele kolege sa portala Ip Sportmedia, možete pogledati na početku teksta.