Kup je često prilika da manje ekipe ostvare trijumf protiv favorita i sa razlogom ovo takmičenje nosi neku posebnu draž.

Ipak, velikih iznenađenja na Banjici nije bilo jer je domaćin stigao do pobede protiv Futsal Trebinja i plasirao se u polufinale Kupa Beograda.

Od samog starta meča bilo je lako primetiti ko je drugoligaš, a ko trećeligaš, pa je Banjica povela preko kapitena Ristanovića već u prvom minutu. Prednost je duplirao Ružičić tri minuta kasnije i delovalo je da se sprema rezultatska katastrofa ekipi Trebinja.

Ipak, gosti se tada bude i stvaraju par solidnih prilika pred golom, na ovoj utakmici odličnog Nikole Tankosića, ali je čuvar mreže Banjice bio siguran. Do odlaska na odmor uspeli su futsaleri Trebinja da smanje prednost, strelac je bio Darko Milojević u 12. minutu. U nastavku, slična priča na terenu, Banjica je dominirala, ali se realizacija još jednom pokazala kao veliki problem i to je dugo davalo šansu gostima da stignu do izjednačenja. Da se tako nešto ne desi pobrinuo se mladi Vukašin Mijailović koji je na fenomenalan način čuvao mrežu Banjice u drugom poluvremenu. Treći gol za domaćina postigao je Ružičić u 30. minutu, a samo nekoliko trenutaka kasnije Dangubić je smanjio na 3:2. Do potpunog povratka u meč gost ipak nije mogao da stigne, a sigurnu pobedu Banjici doneli su Smailagić i novajlija Ranković.

U polufinalu Kupa Banjica će igrati protiv Gročanskog Futsal Kluba.

Banjica – Futsal Trebinje 5:2 (2:1)

Strelci: Ristanović 1. , Ružičić 4. i 30. , Smailagić 36. i Ranković 38. – Milojević 12. i Dangubić 31.

Banjica: Tankosić – Ristanović, Dimčić, Ružičić, Pavlović.

Klupa: Mijailović, Šćepanović, Škorić, Stojković, Ranković, Jezdić, Smailagić, Stanimirović, Macanović.

Trener: Slaviša Damjanović.

Futsal Trebinje: Sikimić – Brkić, Stošić, Đuričić, Vukmirović.

Klupa: Dangubić, Milojević.

Trener: Tihomir Tufegdžić.