U finalnom meču Kupa u organizaciji Fudbalskog saveza Zapadne Srbije, Partenon je pred svojim navijačima savladao Župski Rubin i tako ostavio pehar u Smederevskoj Palanci.

Krenuo je Partenon furiozno u ovu utakmicu i do odlaska na odmor imao je tri gola prednosti! Pogotke za tim iz Smederevske Palanke postigli su Nenad Simić, Majstorović i Aksentijević, a igra izabranika Veljka Spasojevića jasno je stavila gostima iz Prijepolja do znanja da će na ovom meču teško do pobede. Ipak, daleko od toga da je Župski Rubin bio bez šansi, ali je maestralni Bogdan Nađi spektakularnim intervencijama čuvao svoju mrežu. Prvi do gola u nastavku stižu gosti, na 3:1 smanjio je Radivojević. Napali su igrači iz Prijepolja svim silama ka golu domaće ekipe, ali su za neiskorišćene prilike kažnjeni u 28. minutu kada je Petrović pogodio za 4:1. Četiri minuta kasnije Malagić smanjuje na 4:2, a u samoj završnici Vladimir Simić, možda i najbolji pojedinac ovog susreta, svojim golom stavlja tačku na utakmicu za veliku radost publike u Smederevskoj Palanci. Partenon je ovom titulom najavio da se vraća na staze stare slave. Ne zaboravimo, ova ekipa je srpskom futsalu dala nekoliko vrhunskih igrača i reprezentativaca (Marko Radovanović, Aleksandar Pavlović – seniorski tim Srbije, Milašinović i Jovanović U19 sastav, Spasojević U17 nacionalni tim) i moguće je da će igrači poput Majstorovića, Aksentijevića, Simića i ostalih u budućnosti zaigrati za Srbiju. Pobedom u finalu Kupa FSRZS Partenon je obezbedio učešće u osmini finala Kupa Srbije. Foto galeriju sa ove utakmice možete pogledati na početku teksta.