U derbiju kola večeras u…

U utakmici u Lagatoru, domaći tim KMF “Loznica-Grad 2018” savladao je u derbiju poslednjeg kola odličnu ekipu KMF “Bečej 2003” i time, uz utakmicu manje koju igra protiv KMF “Winter Sport” u Nišu, povećao svoje šanse da u zavisnosti od preostalih zaostalih utakmica ekipe FON-a, prezimi na prvom mestu Prve Futsal Lige Srbije.

Izvršno je postavio ekipu trener gostiju Igor ßošo na početku utakmice. Čekale su se greške domaćih  koji su imali bezbroj šansi, ali zahvaljujući odličnim odbranama golmana Save Vadaskog gostiju i mnoštvom pogođenih prečki i stativa, mreža je mirovala do 9.minuta kada se Kocić nakon odbitku lopte od golmana Vadaskog našao na pravom mestu i sproveo loptu u gol. Nisu se gosti predali u tom trenutku, već su iako oslabljeni sa znatno skraćenom klubom čak i dodali gas i krenuli žustrije u napad, što je dalo rezultat već minut kasnije, kada je sviran kazneni udarac nakon što je oboren Ćulum u kaznenom prostoru. Siguran egzekutor penala bio je Novaković. Rasplamsala se igra, spuštenih gardova oba tima. U 14.minutu iz jedne polukontre, mat u tri poteza, Rosić-Kocić-Milovanović za 2:1. Napominjemo da najveće zasluge za ovaj pogodak pripadaju mladom Rosiću koji je povukao kontru i driblingom izbacio odbranu gostiju, uputio loptu Kociću koji je na drugoj stativi pronašao Milovanovića. Ponovo na scenu stupa fantastični Rosić u 22.minutu kada dijagonalom sa linije centra pronalazi Kocića koji bez problema pogađa mrežu nemocnog Vadaskog za 3:1.  Opet gosti uzvraćaju minut kasnije preko Živkucina koji iz slobodnog udarca pronalazi rupu do gola Lozničana. Ređaju se golovi najpre najboljeg igrača susreta Rosića, potom uzvraća Bodonji, zatim ponovo Rosić fantastičim udarcem hvata golmana gostiju u raskoraku i pogađa na prvu stativu za dva gola prednosti domaćina. Matijević sa dva pogotka u 30.minutu, najpre volejom posle auta pogađa ponovo na prvu stativu mrežu gola gostiju a nakon nezaustavljivog driblinga Kocića i pogođene stative, Matijević sprovodi loptu u nebranjeni gol za 7:3. Ne predaju se gosti ni tada. Kreću sa golmanom igračem u polju što im se isplatilo u 37.minutu i minut kasnije za ispostavilo se konačnih 7:5. Da rezimiramo na kraju, fantastično veče u Lagatoru pred velikim brojem ljubitelja futsala. Pobedio je ovoga puta spremniji tim prepun fantastičnih individualaca, mada su gosti izvrsnom postavkom i  borbenošću do poslednjeg atoma snage, obzirom da su u Loznicu stigli sa samo tri zamene na klupi ne računajući rezervnog golmana, pokazali da su ekipa za respekt i da bi utakmica mogla biti još zanimljivija da su bili kompletniji.

KMF “Loznica-Grad 2018” – KMF “Bečej 2003” 7:5 (1:1).