Odigrane su dve utakmice 9.kola…

U dve utakmica 9.kola Prve Futsal Lige Srbije, najpre je u Vranju, domaća ekipa savladala goste iz Beograda tim KMF Konjarnik rezultatom 4:0 (3:0) I nastavila pobednički niz prekinut porazom u Loznici u prošlom kolu. Vranjanci su golovima Janjića, Jovanovića i Dodića u 10., 12. i 18.minutu otišli na poluvreme zasluženim vođstvim od 3:0 i već tada se znalo, obzirom da gosti u prvoj polovini  meča nisu ozbiljnije zaigrali, da je pitanje pobednika već rešeno. Uostalom o utakmici sve govori krajnji rezultat obzirom da su od početka do kraja Vranjanci vodili glavnu reč u meču. Golom Trajkovića u 32.minutu stavljena je tačka na ovu utakmicu i napravljena prava uvertira pred zaostali meč protiv aktuelnog šampiona ekipe FON-a koji je na programu u sredu u Vranju pred očekivano popunjenim kapacitetima domaće Hale Sportova.
U Novom Pazaru, domaći tim, na krilima jednog od najboljih futsalera lige Veroljuba Vukadinovića Tatabe, uspeva da nakon vođstva Lozničana u 13.minutu golom Avramovića, minut kasnije pogotkom Vukadinovića izjednači a potom i povede sa 2:1 u 19.minutu preko reprezentativca Crne Gore Ćorovića. Nošeni publikom, domaći igrači nisu uspeli da zadrže vođstvo do kraja meča i osvoje sva tri boda zahvaljujući golmanu gostiju Koljajiću, starom asu Marku Periću koji je u 34.minutu izjednačio rezultat a ponajviše zbog povrede najboljeg igrača Vukadinovića, prouzrokovane neopreznim startom novopečenog reprezentativca Đorđa Rosića.