Na otvaranju prolećnog dela šampionata Druge futsal lige Srbije, SAS je kao gost savladao drugi tim Ekonomca rezultatom 2:3.

Bila je ovo odlična futsal predstava u dvorani ‘Jezero’, oba tima su pokazala zavidan kvalitet, ali su spretniji i srećniji bili igrači SAS-a te su na kraju ostvarili trijumf. Kragujevčani su u meč ušli bez udarnog tandema iz prvog dela sezone jer su u prvi tim prebačeni Andreja Stojčevski i Lazar Milosavljević. To se, bar u početku, nije osetilo u igri izabranika Ivana Marinkovića koji su u 9. minutu poveli preko Kristijana Vasića. Tri minuta kasnije gosti su izjednačili preko jednog od najboljih igrača ove utakmice, Aranitovića, a do odlaska na odmor Zrenjaninci koriste još jednu priliku i golom Živanova u 17. minutu dolaze do prednosti. U 29. minutu iskusni Tomin pogađa za 1:3, a Ekonomac po izjednačenje kreće sa prepoznatljivom igrom sa pet igrača u polju. Uspeli su Kragujevčani da smanje preko Digića u 38. minutu, stvorili su još nekoliko prilika, ali nisu stigli do trećeg gola. Na kraju, trijumf SAS-a rezultatom 2:3 i pobeda koja će ovoj ekipi puno značiti u borbi za vrh tabele koja trenutno izgleda ovako: