Spektakularan meč odigrali su Bečej i Banjica u 9. kolu Druge futsal lige Srbije.

Viđeno je 10 golova, moglo ih je biti bar još 20, a timovi su na kraju podelili bodove, uz napomenu da domaćinu ide slađi deo ovog boda. Gosti su meč počeli kao iz snova, najbolji strelac Banjice, mašina za golove, Aleksandar Ružičić iskoristio je grešku domaće odbrane i doveo svoj tim u vođstvo već u 2. minutu. Tri minuta kasnije, kapiten gostiju Ristanović nije iskoristio povoljnu priliku pred golom maestralnog Zorana Ćurčića, ‘pukla’ je kontra, a situaciju dva na jedan sa čuvarom mreže Banjice Sokićem koriste Golub i Dražić! Golub je uputio hirurški precizan pas, dok je Dražić u maniru najboljih svetskih strelaca pogodio za 1:1. Na novi pogodak se nije dugo čekalo jer je već u narednom napadu Kobiljski udarcem sa desetak metara savladao Sokića za 2:1! Usledio je period igre sa po nekoliko prilika na obe strane, a Banjica do gola stiže u samom finišu prvog dela. 16 sekundi pre kraja poluvremena Beograđani su iskoristili kontra napad, a u nameri da spreči Pavlovića u postizanju pogotka, Kobiljski je sproveo loptu u sopstvenu mrežu. Izabranici Slaviše Damjanovića su na krilima ovog gola ušli fenomenalno u drugo poluvreme! Blickrig Aleksandra Ružičića i dva gola u periodu od 21. do 23. minuta donela su prednost od 2:4 Banjici, da bi Jovan Ristanović minut kasnije povisio na 2:5. Više od igre imali su gosti i stvorili su sijaset šansi pred golom raspoloženog Ćurčića, ali je fenomenalni golman Bečeja branio i moguće i nemoguće. Rukama, nogama, pa čak i glavom, Zoran Ćurčić je zaustavljao napade Banjice i delovalo je kao da je na golu Bečeja u najmanju ruku Pako Sedano! Do 34. minuta Bečej je tek povremeno pretio Sokiću udarcima iz daljine, ali je golman gostiju bio siguran, a Banjica je mogla da postigne i dvocifreni broj golova da nije bilo hobotnice iz grada sa Tise! U 34. minutu stigla je kazna za sve promašaje gostiju. Nesporazum i loše preuzimanje u odbrani kod auta iskoristio je Ćulum i nije mu bilo teško da sam sa sedam metara savlada Sokića za 3:5. Ako ste mislili da je tu bio kraj uzbuđenjima, prevarili ste se! Pri rezultatu 3:5 Banjica je imala dva kaznena udarca sa 10 metara, Ružičića je zaustavio Ćurčić, a Ristanović je šutnuo pored gola. Bečej je takođe imao jedan penal posle šestog faula Banjice, ali je Sokić uz pomoć stative ukrotio ovaj udarac. Ipak, kazna za preveliki broj promašenih šansi stigla je goste i to u samom finišu. Igor Dražić je uspeo da postigne dva gola iz neposredne blizine u 37. i 39. minutu i tako izjednači rezultat na 5:5. Imala je Banjica još jednu priliku, ali je kapiten Ristanović propustio da je realizuje pred sam kraj meča. Bila je ovo utakmica dostojna čak i Prve lige, oba tima su ‘ostavila srce na terenu’, a Bečej je do boda nosio maestralni Zoran Ćurčić koji je branio i moguće i nemoguće. Evo šta je junak ove utakmice rekao posle meča:

– Očekivali smo tešku i neizvesnu utakmicu. Znali smo da Banjica, predvođena iskusnim trenerom Damjanovićem, dolazi da se nadigrava. Ispostavilo se da ponovo olako primamo golove i častimo goste. Odlična utakmica, puna tempa, šansi i golova uz čak tri promašena kaznena udarca. Zahvaljujem se ekipi Banjice na fer i korektnoj igri, a mojim saigračima čestitam na pokazanom karakteru gde smo pri rezultatu 2:5 na 10 minuta do kraja zaigrali mnogo angažovanije i agresivnije i uspeli da izvučemo vredan bod koji nas ostavlja u sredini tabele – rekao je Ćurčić.

Posle devet odigranih utakmica Banjica se nalazi na sedmom mestu na tabeli drugoligaškog karavana sa 12 osvojenih bodova, dok je Bečej osmi sa bodom manje. Evo kako izgleda tabela Druge futsal lige Srbije: