U jednom od derbi mečeva 13. kola Prve futsal lige Srbije Ekonomac je upisao sigurnu pobedu protiv Vinter Sporta u Nišu.

Svi prisutni u hali ‘Čair’ mogli su da prisustvuju kvalitetnoj futsal predstavi, a prvi do gola stigao je gost preko Marka Perića u 6. minutu. Ovo je bio 100. pogodak Kragujevčana u sezoni 2018/19. Prednost je duplirao Matijević u 16. minutu da bi minut kasnije mladi i supertalentovani Andreja Stojčevski upisao prvenac u A timu Ekonomca i povisio na 3:0. Treba napomenuti da je kapiten Ekonomca na ovoj utakmici Nemanja Momčilović odbranio penal sa 6 metara Predragu Jovanoviću. Rezultatom 0:3 završio se prvi deo igre, a u 26. minutu prisustvovali smo stvaranju magije u režiji Marka Perića. Trenutak inspiracije i gol koji se retko viđa bio je dovoljan da na noge digne preko 800 gledalaca u hali ‘Čair’.

Posle ovog gola na veća uzbuđenja smo čekali do 33. minuta. Tada je Ilić na fenomenalan način postigao počasan pogodak za Vinter Sport. Do kraja meča videli smo još tri gola, sva tri u mreži domaćina. Strelci za Ekonomac bili su Igor u 33. i Matijević i Tales u 40. minutu. Treba napomenuti da je Ekonomac na ovom meču bio bez pomoći trenera Predraga Rajića i pomoćnika Vidana Bojovića, pa su ekipu vodili Zoran Rakićević i prof. dr. Veroljub Dugalić. Izveštaj sa utakmice iz Niša možete pogledati na početku teksta, a tabela prvoligaškog karavana posle 13. odigranih utakmica izgleda ovako: