Publika u hali ‘Jezero’ imala je prilike da uživa u veoma uzbudljivoj utakmici koju su odigrali futsaleri drugog tima Ekonomca i beogradske Banjice.

Uzbudljivih 40 minuta obeležio je golman gostujuće ekipe Damir Destani koji je još jednom potvrdio da se radi o jednom od najkvalitetnijih čuvara mreže u Srbiji. Posle uvodnog ispitivanja snaga prednost Banjici doneo je igrač koji je otkrovenje prolećnog dela šampionata, korpulentni Anto Vasović. On se u 7. minutu odlično snašao posle akcije iz auta i udarca Ristanovića, a zatim asistencije Eterovića i savladao je Koljajića za 0:1 (gol možete pogledati na početku teksta). Ispostaviće se da je ovo bio jedini gol na meču, ali daleko od toga da nije bilo uzbuđenja… Do odlaska na odmor šanse su imale obe ekipe, bolji je bio domaćin, ali je Destani pokazao da će ovo biti njegovo veče i bravuroznim intervencijama sprečio je izabranike Ivana Marinkovića da stignu do izjednačenja. Na tribinama je pored ljubitelja futsala viđen i još jedan zanimljiv posmatrač koji, kako smo saznali, isprati svaki meč drugog tima Ekonomca.

Najbolju priliku za gol Banjica je imala preko Anta Vasovića, koji se sudario sa golmanom Koljajićem i posle tog duela nije se vraćao u igru.

Anto Vasović posle duela sa Koljajićem

U nastavku, dominacija Kragujevčana i bravure Destanija koji je neverovatnim intervencijama uspeo da sačuva svoj gol i Banjici donese veoma važan trijumf posle kog je izvesno da će se beogradska ekipa boriti za plasman u baraž za Prvu ligu! Dakle, bio je ovo novi trijumf Banjice koja u prolećnom delu šampionata igra sjajno i koja je atmosferu iz svlačionice uspela da prenese na teren, a ovu pobedu izabranici Slaviše Damjanovića posvetili su predsedniku kluba Ivanu Koljenšiću koji je danas proslavio rođendan.