U premijernom meču 18. kola Druge futsal lige Srbije Banjica je nastavila dve fenomenalne serije!

Prva – hala USC Voždovac na Banjici zadržala je bastion nepobedivosti što se tiče prvenstvenih mečeva, a druga – proleće u plavim bojama Banjice se nastavilo trijumfom ove ekipe u derbiju protiv SAS-a! Svi prisutni mogli su da uživaju u okršaju koji je u pojedinim trenucima izgledao kao borba na život i smrt, a domaćin je sjajno otvorio meč pa je golovima maestralnog kapitena Ristanovića i Eterovića na asistenciju upravo Jovana Ristanovića poveo sa 2:0. Treba napomenuti i teledirigovanu dugu loptu koju je u stilu najboljih veznih fudbalera današnjice poslao golman Banjice Damir Destani i tako olakšao Ristanoviću posao da pronađe Eterovića, a ovaj je rutinski savladao odličnog Rodića. Probudili su se gosti tada, stvorili nekoliko prilika pred golom Damira Destanija, ali je ovaj još jednom pokazao da je golman reprezentativnog kalibra i sjajnim intervencijama održao je svoj tim u prednosti. Pretila je Banjica iz opasnih kontra napada i prosto je neverovatno kakve dve prilike nije iskoristio iskusni Smailagić. Uspeo je SAS da smanji na 2:1, odličan pas Aranitovića iskoristio je Radenković i lob udarcem smestio je loptu iza leđa Destanija. Delovalo je da će se ovim rezultatom otići na odmor, ali je brz kontra napad domaćina Marko Simeunović pretvorio u gol za 3:1 samo tridesetak sekundi pre isteka 20. minuta. Krenulo se otvorenog garda i u drugo poluvreme, pokušavali su i jedni i drugi da stignu do gola, ali su Destani i Rodić bili na visini zadatka. Ipak, Aleksa Škorić odličnim udarcem sa ivice devet metara uspeva da savlada Damira Destanija i vrati SAS u život. Pokušavali su Zrenjaninci na sve načine da stignu do izjednačenja, a Banjica je imala dve odlične šanse preko povratnika u tim Jovanovića ali je Rodić ‘spustio rampu’! Pokušao je i Gordan Vlaški topovskim udarcem iz prekida sa skoro polovine terena ali se Rodić nije dao iznenaditi. Najveće probleme Banjici zadavao je snažni Delić, a svi dueli na terenu bili su na ivici faula. Tenzije sa terena na trenutak su se prenele i na tribine, ali je komesar za bezbednost domaćih u saradnji sa delegatom i obezbeđenjem brzo rešio problem i čarke su prestale, a tenzije su se smirile. Pokušao je SAS u završnici sa pet igrača u polju da stigne do gola, stvorili su nekoliko prilika, ali bez učinka, a onda je još jednu minijaturu izveo najbolji pojedinac ovog meča Jovan Ristanović, driblingom je izbacio čitavu odbranu zrenjaninske ekipe i pogodio za konačnih 4:2! Treba napomenuti i da je u 39. minutu zbog prigovora isključen trener gostujuće ekipe Milivoj Simo Batinica i da u poslednjem minutu nije sedeo na klupi Zrenjaninaca. Ovim trijumfom Banjica se izjednačila sa SAS-om na trećem mestu drugoligaškog karavana i u finišu sezone ova dva tima vodiće veliku bitku za plasman u baraž za prvu ligu. Ko će svoj san ostvariti ostaje da se vidi, a trenutno stanje na tabeli drugoligaškog karavana izgleda ovako:

13 KMF Metalac Kolorado 0 0 0 0 0 - 0 0 0

Snimak kompletne utakmice Banjica – SAS možete pogledat na početku teksta, a za kraj vam donosimo i golove sa ovog meča.