Zanimljiv vikend u nižim futsal ligama Srbije je iza nas.

Od Vojvodine, preko Beograda, pa sve do Zapada i Istoka igrane su takmičarske utakmice, a mi vam donosimo kratak pregled svih dešavanja.

Treća futsal liga Beograda 3. kolo:

Konjarnik – Futsal Trebinje 5:1

Gročanski Futsal Klub – Oftal C 3:0

Intelektualac – Bjankoneri Futsal 7:4

Slobodan: Palež

Nastavio je Konjarnik sa dominantnim partijama u beogradskom karavanu trećeligaša, a pred četom Zorana Žigića palo je Futsal Trebinje. Dobro su se gosti držali u prelepoj atmosferi u Šumicama, ali više od časnog poraza nisu mogli da ostvare. Golove za domaćina postigli su Janković u 2. , Milutinović u 3. i 23. , Milovac u 39. i Petrović u 40. minutu, dok je jedini pogodak za Trebinje delo Vukmirovića u 18. minutu. Gosti su na ovom susretu bili značajno oslabljeni neigranjem Brkića, Stošića i Đukelića, ali to ne umanjuje uspeh Konjarnika ostvaren uz fenomenalnu podršku oko 300 navijača u ‘Šumicama’.

Ozbiljne ambicije u novoj sezoni i kandidaturu za viši rang istakao je i Gročanski Futsal Klub koji je bio bolji od KMF Oftal C rezultatom 3:0. Denis Blagojević je konačno napravio respektabilan tim koji u prva dva meča još nije primio gol.

Prava goleada viđena je u duelu Intelektualca i Bjankonera. Posle 2:2 na poluvremenu, izabranici Marka Markovića, kome je ovo debitantska sezona u trenerskim vodama, na krilima Luke Martinovića stigli su do trijumfa protiv borbenih Bjankonera. Treba istaći da su oba tima napravila veliki broj faulova, pa je tako odnos u kaznenim udarcima u drugom poluvremenu bio 4:2 u korist domaćina.

Leteći Bajmočanin – Hajduk 7:6

U derbiju kola, Pčinja je u Apatinu savladala Apa futsal i tako preuzela lidersku poziciju na tabeli. Sjajna partija tima iz Karavukova čiji su igrači definitivno najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka šampionata. Ova pobeda dobro je došla i Letećem Bajmočaninu koji je u goleadi savladao Hajduk i izjednačio se po broju bodova sa timom iz Apatina! Novi Sad je u zanimljivom meču bio bolji od gostiju iz Vrbasa, a futsaleri Mićko trenda rutinski su savladali Tango. Ipak, neverovatan podatak stiže nam iz redova ove ekipe – Pored 47 registrovanih igrača koliko klub ima, svakog vikenda na utakmicu dođe najviše 7 – 8 futsalera?! Zaista, nesvakidašnji problem sa kojim se susreću u ovom timu. Evo kako trenutno izgleda tabela vojvođanskog zapada:

Treća futsal liga Vojvodine, grupa istok, 5. kolo:

U borbi mačke i miša, Forum je stigao do novog trijumfa, ovog puta protiv Kikinde. Bila je ovo četvrta pobeda iz isto toliko utakmica za Morarijua, Bogdanovića i drugare koji sigurnim korakom grabe ka povratku u Drugu ligu. Prvi pratilac Foruma, ekipa Tise, bila je ubedljiva u derbiju protiv Vikinga, ali tim iz Novog Bečeja već zaostaje za Vrščanima tri boda, uz utakmicu više. Dinamo je u Pančevu rutinski savladao Kraljevićevo iz Kačareva, dok su Indiansi u ovom kolu bili slobodni.

Kragujevac Wild Boars – Zlatar 033 odigraće se 31. oktobra

U derbiju kola, Metalac Kolorado slavio je na gostovanju ekipi Župski rubin u Prijepolju rezultatom 4:5 i tako istakao kandidaturu za povratak u drugoligaški karavan. Ipak, ništa manju kandidaturu nisu istakli ni futsaleri Raške koji su rezultatom 14:6 bili bolji od Oplenca. Da, dobro ste pročitali, čak 20 golova viđeno je na ovom meču! Posle prvog dela igre gde je bilo 7:6, Raška je ubacila u brzinu više i stigla do ubedljivog trijumfa! Partenon je pokazao da će u bliskoj budućnosti sasvim sigurno izbaciti nekog novog Radovanovića, Pavlovića, Jevtovića, Kokotovića ili nekog iz plejade vrhunskih futsal asova koji su došli iz Smederevske Palanke i savladao je Olimp rezultatom 5:0. Borac je u Čačku bio bolji od Kosjerića, dok je meč Kragujevac Wild Boarsa i Zlatara na programu u sredu 31. oktobra.

Bele Crkve – Miners 5:4

I posle drugog kola, jedini tim sa maksimalnim učinkom jesu Bele Crkve iz Kuršumlije. Ova ekipa savladala je Minerse sa 5:4 i nastavila borbu za plasman u viši rang. Leskovac je posle neočekivanog poraza u prvom kolu, upravo od tima iz Kuršumlije, savladao Timok pred svojim navijačima, Bor je u finišu meča stigao do pobede protiv mlade i supertalentovane ekipe Radničkog dok su BSK i Akademac, odnosno Put inženjering i Aleksinac podelili bodove. Aleksinac je u hali ‘Čair’ na poluvremenu vodio 0:2 golovima Amira Zeke u 14. i Martina Ristića u 18. minutu, ali je domaćin u nastavku izjednačio preko Živkovića i Markovića. Zeka je doneo novo vođstvo gostima, da bi u finišu meča iz opravdano dosuđenog penala sa 6 metara Mladenović doneo izjednačenje Nišlijama. U narednom kolu Aleksinac će ugostiti lidera na tabeli, ekipu Bele Crkve i to će svakako biti jedan veliki spektakl.