5 1 0 4 3
7

Oftal -C

5 0 0 5 0

U Beogradu ništa novo – Konjarnik i Palež nastavili su borbu za prvo mesto koje donosi plasman u baraž za Drugu ligu. Konjarnik je u prelepoj atmosferi hale ‘Šumice’ uz dosta muka savladao Intelektualac.

Vodili su izabranici Zorana Žigića na poluvremenu rezultatom 2:1 (golove postigli Milovac u 5. i Janković u 9. minutu za domaćina, a Nedović u 8 minutu za goste), a kada je najbolji pojedinac ovog susreta Aleksandar Milutinović postigao pogodak za 3:1 u drugom minutu nastavka delovalo je da trijumf Konjarnika ne može da se dovede u pitanje. Tada izabranici Marka Markovića kreću na sve ili ništa i stižu do izjednačenja preko dvostrukog strelca Rastka Manića! Ipak, u samom finišu Milutinović sa dva i Ljujić sa jednim golom donose veliku radost svojim navijačima, a Miki Kapelo u svoju statistiku beleži još jednu pobedu.

Očekivalo se da će duel u Obrenovcu biti derbi kola, ali Gročanski Futsal Klub jednostavno nije isti bez trenera – igrača Vlade Popovića. Odlazak popularnog Honde na Tajland olakšao je zadatak Paležu da na ovom meču stigne do ubedljivog trijumfa. Držali su se Gročanci u prvom delu igre, delovalo je da će se na odmor otići bez golova, ali je spletom nesrećnih okolnosti iskusni Sekulić sproveo loptu iza leđa Kneževića u samom finišu prvog dela igre i Palež je stigao do prednosti koju je u drugom poluvremenu znao da pretvori u tri boda. Strelci za Obrenovčane u nastavku bili su dva puta Luka Vučićević, dok su po jednom pogađali Pavličević i Perišić. Počasni pogodak za GFK delo je Gmizića u samom finišu utakmice. Detalje sa ove utakmice možete pogledati na početku teksta.

Za kraj, ubedljiva pobeda Trebinja koje je posle GFK-a savladalo i ekipu Oftal C sa čak 7:1! Goleadu je otvorio snažni Brkić, a het trikom je nastavio omaleni Jovan Stošić. Milojević je bio strelac petog, a Prokić šestog gola za Futsal Trebinje, na 6:1 smanjio je Đorđević, da bi konačan rezultat postavio Milojević u samom finišu meča.

Pčinja ne staje!

Futsaleri tima iz Karavukova nastavljaju sa dominantnim partijama, a nova žrtva bili su igrači Tanga! Ubedljiva pobeda Pčinje koja je ovaj tim ostavila na prvom mestu sa četiri boda više u odnosu na Apa futsal koji je takođe upisao ubedljivu pobedu, protiv Novog Sada. Leteći Holanđani su preleteli Kulu, a Mićko Trend je slavio na gostovanju u Bajmoku i popeo se na četvrto mesto vojvođanskog zapada.

7 1 0 6 2

Kakva partija futsalera Foruma u vršačkom ‘Milenijumu’.

Izabranici Nenada Varađana dominirali su od prvog do poslednjeg minuta utakmice i do vrha su napunili mrežu tima iz Inđije. Rezultat je dao priliku šefu stručnog štaba Foruma da isproba i neke igrače sa manjom minutažom, pa su tako ‘svojih pet minuta’ dobili i rezervni golman Đorđević, ali i Bogdanov, Sinđelić i Despotović koji su odlično zamenili Morarijua, Bogdanovića, Milovca, Radaka, Vezmara i ostale. U narednom kolu Forum će gostovati Tisi i biće to derbi meč jer je tim iz Novog Bečeja slavio u Pančevu rezultatom 4:6 i zadržao drugu poziciju sa istim brojem bodova kao i Viking koji je slavio u Kikindi.

5 0 1 4 1

Župski Rubin i Borac iskoristili su to što Metalac nije igrao svoj meč ovog vikenda pa su se poravnali na tabeli sa timom iz Gornjeg Milanovca, doduše uz utakmicu više. Borac je u tvrdoj, takmičarskoj i veoma neizvesnoj utakmici sa 1:0 slavio protiv mlade ekipe Olimpa, dok je Župski Rubin bio bolji od Oplenca u gostima.

Igrači Župskog Rubina

Na tabeli za vrat ovim ekipama dišu igrači Kragujevac Wild Boars-a koji su pobedom protiv Raške stigli do devet osvojenih bodova iz četiri odigrane utakmice. Kosjerić je pred svojim navijačima bio bolji od Partenona rezultatom 7:4.

5 1 1 3 4

Posle dosta bure koje je digao meč između Minersa i Aleksinca, a o kom više možete pročitati na sledećim linkovima:

“SRAMOTA, SRAMOTA, SRAMOTA!”: SAOPŠTENJE KMF ALEKSINAC 2015 POSLE MEČA U MAJDANPEKU! (VIDEO)

ODGOVOR IZ MAJDANPEKA! SAOPŠTENJE KMF MINERS POSLE UTAKMICE PROTIV ALEKSINCA!

odigrani su mečevi petog kola na Istoku. Minersi su savladali jednu od najperspektivnijih ekipa u Srbiji, veoma mladi tim Radničkog i to u Nišu rezultatom 2:5 i tako je ekipa iz Majdanpeka stigla do liderske pozicije. Gosti su istakli da je Radnički na fenomenalan način organizovao utakmicu i da je na ovom susretu pre svega pobedio futsal! Minerse na tabeli prati Timok koji je sa 6:4 bio bolji od Put Inženjeringa, dok su na deobi treće pozicije Bele Crkve i Aleksinac. Ekipa iz Kuršumlije neočekivano je poražena od Akademca u Nišu, dok je Aleksinac pred oko 300 gledalaca na domaćem terenu savladao Leskovac sa 4:2. Vodio je domaćin u derbiju kola sa 2:0 i to preko Kostića i Stankovića, izjednačio je Leskovac blickrigom u 24. minutu, da bi Đurić sa dva gola doneo pobedu Aleksincu.

Ovo kolo obeležila je i prva pobeda bujanovačkog BSK-a koji je pred svojim navijačima bio bolji od Bora sa 6:3

Za kraj, donosimo vam rezultate i tabele Regionalnih liga Istok i Zapad.