Na terenima širom Srbije u vikendu iza nas igrane su utakmice trećih i regionalnih liga.

Bilo je i više nego zanimljivo, neki mečevi bili su u rangu prvoligaškog futsala, a mi ćemo krenuti od Treće lige Beograda.

Treća futsal liga Beograda, 4. kolo:

Bjankoneri – Gročanski Futsal Klub 2:4

Palež – Konjarnik 3:3

Futsal Trebinje – Intelektualac 2:7

Slobodan: Oftal C

Ovo kolo obeležio je derbi u Obrenovcu! U meču koji je definitivno sa pravom poneo epitet derbija jeseni, publika je mogla da uživa u atomskom futsalu. Oko 500 gledalaca skupilo se na tribinama, a prisutni su bili navijači obe ekipe.

Publika

Navijači Paleža

Navijači Konjarnika

Izvor: Facebook.com/ Klub Malog Fudbala Palež

Domaćin je prvi stigao do gola i to preko, koga drugog do Željka Grujičića.

Željko Grujičić

Ipak, Milutinović je do odlaska na odmor poravnao rezultat pa je prvi deo igre završen 1:1. U nastavku, Palež je prepoznatljivom igrom sa golmanom Roksićem, najboljim golmanom među igračima i najboljim igračem među golmanima, kako u Trećoj ligi Beograda, tako možda čak i u celoj Srbiji pa i regionu, pokušao da stigne do novog gola.

Golman Paleža Roksić

To im se obilo o glavu jer je Roksićev kolega Drndarević jednu loptu uhvatio, a zatim poslao u gol Obrenovčana za 1:2 i prvo vođstvo Konjarnika.

Golman Konjarnika Drndarević

Nedugo zatim, Grujičić ponovo pogađa za 2:2 i ušlo se u neizvesnu završnicu.

Grujičić i golman Roksić

Visoki, ali veoma pokretni i fenomenalni dribler, Janković uspeo je da donese novu prednost izabranicima Zorana Žigića i delovalo je da će Konjarnik uspeti da odnese ceo plen za Beograd.

Zoran Žigić – Miki Kapelo

Ipak, Palež preko igre sa golmanom u polju stiže do gola, asistenciju sjajnog Roksića iskoristio je Stefanović i postavio je konačnih 3:3. Na kraju, veoma važan bod za oba tima, a Konjarnik je sasvim sigurno zadovoljniji jer je zadržao lidersku poziciju na tabeli.

Jedan od glavnih aduta Konjarnika – Vitomir Petrović, čiji otac je takođe branio boje ovog kluba!

U senci velikog derbija odigrana su još dva meča. Intelektualac je, pod vođstvom mladog trenera Marka Markovića, upisao tri boda na strani protiv Futsal Trebinja. Jevtović, Martinović, Jeremić i savladali su novajliju u ligi rezultatom 7:2, a pobedu su znali da proslave.

Futsaleri Intelektualca posle pobede protiv Futsal Trebina

Izvor: Instagram.com/ KMF Intelektualac

Iz drugog plana vreba Grocka! Gročanski Futsal Klub upisao je i treću pobedu u isto toliko mečeva i pokazao da ozbiljno pretenduje na prvo mesto. Denis Blagojević lepo je skockao ekipu, a u meču protiv Bjankonera, za koji nastupaju mnogi bivši igrači GFK-a, Gročanci su stigli do trijumfa od 4:2. Vodio je GFK na poluvremenu rezultatom 2:1, a strelac oba gola bio je iskusni Sekulić u 9. i 18. minutu, dok je za Bjankonere pogodio Petrović u 5. minutu. Ilić je u 26. minutu savladao odličnog Pavlovića za 2:2, ali je blickrigom pet minuta kasnije Gročanski Futsal Klub stigao do dva gola preko talentovanog Paunovića i sjajnog Živkovića za konačnih 4:2.

Mićko Trend – Novi Sad utorak 6. novembar 18:00

Šest utakmica bilo je potrebno futsalerima Tanga da stignu do prve pobede! Posle pet poraza, Novosađani su u derbiju začelja bili bolji od Hajduka i prepustili su im poslednje mesto na tabeli. Pčinja je u neizvesnom meču u Karavukovu bila bolja od Letećih Bajmočana i tako je zadržala lidersku poziciju. Derbi kola odigran je u Vrbasu i Leteći Holanđanin uspeo je da stigne do neočekivano visoke pobede protiv Apa Futsala. Meč Mićko Trenda i Novog Sada odigraće se u utorak 6. novembra, a evo kako trenutno izgleda tabela ove grupe Treće lige Vojvodine:

Slobodna: Kikinda

Forum je nastavio dominaciju u ovoj grupi. Izabranici Zorana Varađana žele ekspresno da se vrate u Drugu ligu, a sada su na krilima Bogdanovića, Radaka, Morarijua, ali i povratnika Stojana Milovca slavili na teškom gostovanju u Kačarevu. Indiansi su doživeli debakl u Inđiji od ekipe Tise, Kikinda je bila slobodna, dok je meč između Vikinga i Dinama odigran sinoć.

Treća liga Zapad, 3. kolo:

Na Zapadu posle trećeg kola nema ekipa sa maksimalnim učinkom. Borac iz Čačka stigao je do velikog boda u Gornjem Milanovcu i tako ukočio putujući cirkus Metalac Kolorada u borbi ka povratku u Drugu ligu. Metalac je i pored ovog remija i dalje prvi na tabeli, zahvaljujući porazima prvih pratilaca, Raške i Kragujevac Wild Boars-a. Raška je doživela katastrofu u Kosjeriću dok je Oplenac u Topoli savladao Kragujevčane. Zlatar je upisao ubedljivu pobedu protiv Partenona, dok je Olimp remizirao sa Župskim rubinom. Evo i svih rezultata trećeg kola Zapada i trenutnog stanja na tabeli:

Treća futsal liga Istok, 3. kolo:

Svi putevi vodili su u Aleksinac, gde su se sastali istoimeni klub malog fudbala i lider na tabeli ekipa Bele Crkve iz Kuršumlije. U prelepoj atmosferi, pred oko 400 gledalaca, Bele Crkve su do odlaska na odmor imale prednost od 1:3.

Nastavak meča doneo je potpuno drugačiju sliku na terenu. Domaćin je, na krilima četvorostrukog strelca i najboljeg pojedinca meča Miloša Stankovića, stigao do 4:4 i velikog boda pred nastavak sezone.

Treba izdvojiti i ubedljivu pobedu Radničkog u derbiju Niša protiv Put inženjeringa! Mladi tim je dominirao u svim segmentima igre i zasluženo naneo rezultatsku katastrofu prošlogodišnjem drugoligašu. Golove za Radnički postigli su Ivanović u 15. , Tasić u 20. i 40. , Obradović u 23. , Radenković u 29. , Vasić u 30. i 36. , Dragišić u 39. i Trojanović u 40. minutu, dok su za Put inženjering pogađali Miladinović u 28. i Mitrovski u 34. minutu. Minersi su u Majdanpeku savladali Leskovac sa 4:1 i tako potvrdili da će Treća liga Istok, biti jedno od najzanimljivijih takmičenja ove sezone, Bor je slavio u gostima protiv Akademca, dok je Timok bio bolji pred svojim navijačima od BSK-a. Evo i svih rezultata ove runde i tabele posle tri odigrana kola:

Miners – Leskovac 4:1

Akademac – Bele Crkve 4:4

Radnički 2010 – Put inženjering 9:2

Akademac – Bor 0:2

Timok 2013 – BSK 4:1