Zanimljiv vikend u nižim futsal ligama je iza nas.

Na neka takmičenja je spuštena zavesa, u nekima se borba tek rasplamsala, a mi vam donosimo sve zanimljivosti sa ‘malih terena’.

6 0 0 6 0

Poslednje kolo jesenjeg dela šampionata u Beogradu bilo je i više nego zanimljivo! Palež i Konjarnik su ubedljivim pobedama nastavili trku za prvo mesto, dok su Bjankoneri u finišu prosuli prednost protiv Trebinja. Derbi kola bio je duel Gročanaca i Konjarnika, gosti su brzo stigli do tri gola prednosti preko Petrovića, Ljujića i Milovca, ali se domaćin vratio na početku drugog poluvremena golovima Paunovića i Cimbaljevića. Ušlo se u neizvesnu završnicu, a Konjarnik je iskoristio to što su futsaleri GFK-a igrali bez golmana, sa pet igrača u polju i preko Frica, Šljukića i ponovo Ljujića stigao do ubedljivih 2:6.

Još ubedljiviji bio je Palež koji je na dominantan način okončao jesen! Nije se pobednik dovodio u pitanje još od drugog minuta kada je Filip Perišić otvorio goleadu, a u trijumfu od 11:3 na gostovanju ekipi Oftal C posebno su se istakli kreator het trika Stefan Stefanović i dvostruki strelci iskusni Filip Perišić i ‘obrenovački Jusein Bolt’, jedan od najbržih igrača ovog ranga takmičenja, Vuk Ilić. Prvenac u dresu Paleža upisao je Darko Roksić, a po jednom su se u strelce upisali i talentovani Luka Vučićević i stari golgeterski vuk Željko Grujičić. Kod domaćina dva gola postigao je Milan Mićić, dok je jednom pogodio Goran Sibinović. Golove sa ove utakmice možete pronaći na kraju teksta.

Bjankoneri su vodili sa 4:1, zatim i 6:4 svega minut ipo do kraja… Ipak, gosti stižu do boda u samom finišu i to golovima Nenada Lazića koji je postigao het trik na ovom meču. Za Trebinje su strelci bili i Prokić, Vukmirović i korpulentni Brkić, dok su bolji od ostalih kod Bjankonera bili Nemanja Milosavljević, kreator het trika i Veljko Petrović, Nikola Milosavljević i Đorđe Stojić koji su se po jednom upisali u strelce.

Na kraju jesenjeg dela šampionata Palež i Konjarnik imaju isti broj bodova – 16, ali su Obrenovčani lideri zbog bolje gol razlike.

9 0 0 9 0

Leteći Holanđanin preleteo je Pčinju! Fenomenalan meč odigran je u Vrbasu, a domaćin je pred više od 500 gledalaca slavio sa 3:2. Posle izjednačenog prvog dela bez pogodaka, u kom tim iz Vrbasa nije iskoristio kazneni udarac sa 10 metara, Boris Bodonji je doveo goste u vođstvo u 24. minutu. Tada Leteći Holanđanin kreće dosta agresivnije i preko Pekovića, Maćiženskog i Jakšića stiže do prednosti od 3:1, koju u finišu svojim drugim golom smanjuje Bodonji. I pored ovog poraza ekipa iz Karavukova zadržala je lidersku poziciju, ali sada sa samo jednim bodom više od Apa futsala koji je savladao Tango sa 9:5 i upravo Letećeg Holanđanina. Šansu iz drugog plana čeka Mićko Trend koji je bio bolji od Hajduka sa 9:3, dok je Novi Sad u goleadi slavio protiv Letećih Bajmočana.

8 1 0 7 2

Vrščani nisu uspeli da preplivaju Tisu! U derbi meču odigranom u Novom Bečeju, Forum je vodio sa 0:2, ali je domaćin sjajnom igrom stigao do velikog preokreta i prvog mesta na tabeli. Viking nije iskoristio poraz Foruma, pa je remijem u Rumi protiv Kraljevićeva ostao na trećoj poziciji. U sudaru timova iz donjeg dela tabele Indiansi su slavili protiv Kikinde sa 8:4.

6 0 2 4 2

Nastavljaju se uzbuđenja na zapadu! Derbi meč odigrali su Borac i kragujevački Wild Boars-i, a Čačani su rutinskom pobedom stigli u sam vrh tabele. Isti broj bodova kao i Borac imaju i ekipe Župski Rubin (rutinska pobeda protiv Kosjerića 8:2) i Metalac Kolorado (trijumf u goleadi nad Oplencom 10:5). Partenon je bio ubedljiv protiv Raške, dok su u derbiju donjeg dela tabele Olimp i Zlatar odigrali nerešeno.

6 1 1 4 4

Derbi meč odigran je u Aleksincu, a publika je zaista mogla da uživa u sjajnoj futsal predstavi.

13 golova u fer i korektnom meču i na kraju trijumf gostiju rezultatom 6:7. Poveo je Radnički sa 0:3 preko Tasića i dvostrukog strelca Radenkovića, a do odlaska na odmor Stanković je smanjio iz slobodnog udarca.

U nastavku, Vasić postiže pogodak za 1:4, ali se domaćin vraća sa dva brza gola Kostića i Lazića. Nišlije nisu klonule duhom pa su preko Stojanovića i Obradovića vratile tri gola prednosti, da bi Lovrenčić smanjio zaostatak na dva gola. Drugi gol Obradovića bio je dovoljan za vođstvo Radničkog od 4:7, a domaćin je preko Lovrenčića i Stankovića uspeo da priđe na gol zaostatka, ali snage za nešto više nije bilo.

Poraz pred svojim navijačima doživeli su i Minersi, od kojih je bolji bio Akademac. Nišlije su, u fer i korektnom meču punom uzbuđenja, lepih poteza i golova, odnele pobedu, a konačan rezultat bio je 4:5. Timok nije uspeo da stigne do trijumfa u Kuršumliji, iako bi ga tri boda odvela na lidersku poziciju, Put inženjering je bio bolji od BSK-a, dok je Leskovac ubedljivo savladao Bor.