Na otvaranju 14. kola Prve futsal lige Srbije Ekonomac je rezultatom 2:1 savladao Ivanjicu.

Kragujevčanima je prednost doneo brazilski tandem Igor – Tales. Maestralno proigravanje Igora na još lepši način je u gol pretvorio Tales i tako savladao odličnog Lišanina za 1:0. U 16. minutu viđen je još jedan spektakularan potez, ali u režiji gostujućih igrača. Golman Lišanin je u stilu Igite uposlio jednog od svojih saigrača, posle odbrane Momčilovića lopta se odbila do Maričića koji hirurški preciznim lob udarcem pogađa za 1:1. Ipak, odgovor je stigao već u sledećem napadu kada je Talesov udarac sa distance završio u golu gostiju za, ispostaviće se, konačnih 2:1. Ivanjica je na ovom meču pružila odličan otpor višestrukom uzastopnom šampionu Srbije, ali je Ekonomac upisao tri nova boda. Sjajnu partiju pružio je čuvar mreže gostiju Lišanin koji je najzaslužniji što su gosti do poslednjeg minuta imali aktivan rezultat. Golove i najzanimljivije detalje sa ove utakmice možete pogledati na početku teksta, a trenutno stanje na tabeli prvoligaškog karavana izgleda ovako: