Utakmicom KMF “Winter Sport” i KMF “Zemun Samo Pravo” završeno je ovog vikenda nekompletno 13.kolo Prve Futsal Lige Srbije. Naime utakmica KMF “Nova Pazova”-KMF “FON” je odložena zbog bolesti igrača ekipe iz Nove Pazove.

Postignuti rezultati su manje-više očekivani, jedino što je možda malo iznenađenje, remi u Nišu u meču KMF “Winter Sporta” i KMF “Zemun Samo Pravo” gde je utakmica završena rezultatom 4:4 (2:1).

U derbiju juga u Vranju, domaća ekipa KMF “Vranje” je savladala direktnog konkurenta za play-off ekipu KMF “Kalča” rezultatom 7:3 (5:2) pred oko 400 gledalaca.

Pobeda domaćih nije dolazila u pitanje ni jednog trenutka iako su gosti poveli već u drugom minutu pogotkom Petra S. Nikolića, u istom minutu Andrijano Knežević postiže pogodak, ali u svoju mrežu za izjednačenje. Zatim sledi serija od tri gola Trajkovića u 10. 17. (K.U.sa 10m) i 18.minutu (K.U.sa 10m) da bi Denis Ramić smanjio rezultat na 4:2 u 18.minutu kada i Predrag Nikolić postavlja rezultat od 5:2 kojim se otišlo na poluvreme. U nastavku opet bolja igra domaćih koji golovima Janjića u 21. i Trajkovića u 22.minutu povećavaju vođstvo na 6:2. Do kraja, gosti preko Stojanovića u 34.minutu smanjuju rezultat za konačnih 7:3.

U Beogradu, ekipa KMF “Crvena Zvezda” je nastavila niz nepobedivosti, savladavši aktuelnog šampiona KMF “Ekonomac” rezultatom 4:2 (3:1). Pred oko 500 gledalaca, na pogodak se čekalo do 8.minuta kada najpre Tales, zatim mladi Marinković u 9.minutu i Marko Perić u 16.minutu (inače svi bivši igrači Ekonomca) dovode Crvenu Zvezdu do vođstva od 3:0. Na 3:1 u 17.minutu smanjuje Vasić da bi veteran Rajić u 22.minutu smanjio rezultat na 3:2. Do kraja utakmice Aki Stojčevski, takođe dete Ekonomca, postiže u 31.minutu pogodak za konačnih 4:2 za KMF “Crvenu Zvezdu” Ovom pobedom Zvezda je zadržala prvo mesto na tabeli Prve Futsal Lige Srbije sa maksimalnim učinkom od 39 bodova iz 13 utakmica, dok Ekonomac zauzima 8.mesto sa bodom manje od Kalče i tri manje od Zemuna.

U Blacu pred oko 300 gledalaca domaći Jastrebac nije uspeo da iznenadi drugoplasirana ekipu na tabeli Prve Futsal Lige Srbije ekipu KMF “Novi Pazar”. Rezultat 3:5 (1:2).  Pogotkom Ramadana u 11.minutu gosti su poveli, da bi u istom minutu Sibinović vratio domaće u igru. Za 1:2 i rezultat za odlazak na poluvreme pogodak postiže Aleksić u 18.minutu. U 28.minutu Sadović povećava vođstvo gostiju na 1:3 da bi rezultatsku neizvesnost  na 2:3 vratio Urošević u 30.minutu. Pogotkom za izjednačenje Vuletića u 30.minutu pomislio se da je na pomolu preokret i iznenađenje na pomolu, međutim, domaći nisu uspeli u tome i golovima  Mutavdžića u 38. i 39.minutu, gosti iz Novog Pazara osvajaju sva tri boda i posle remija Winter Sporta zauzimaju ispred Nišlija drugo mesto na tabeli Prve Futsal Lige Srbije sa tri boda prednosti u odnosu na Winter Sport.