Omladinska liga Beograda dobila je svog prvog pobednika!

U finalnom meču odigranom pred oko 600 gledalaca u obrenovačkom Domu kulture, FON je naneo prvi poraz Paležu i okitio se titulom najbolje ekipe u Beogradu. Izabranici Marka Markovića nisu najbolje počeli utakmicu jer je, po mnogima najistaknutiji pojedinac ove lige, Miloš Tadić već u 5. minutu pronašao put do gola čete iz Jove Ilića i savladao reprezentativnog golmana Margetića za veliku radost domaćih navijača. Radost ipak nije dugo trajala jer je samo dva minuta kasnije Branković vratio meč u egal, Dževadžić u finišu prvog poluvremena ponovo dovodi Palež u vođstvo. Na odmor se otišlo uz minimalnu prednost domaćina, a onda – rapsodija FON-a! Prvo je Andrej Branković svojim drugim golom na utakmici doneo izjednačenje u 24. minutu, a onda je jedan od najboljih pojedinaca ovog susreta Veljko Petrović sa dva gola u 25. i 26. minutu doveo svoj tim u prednost od 4:2. Kada je Stefan Boranijašević pogodio za 5:2 u 28. minutu delovalo je da će izabranici Marka Markovića stići do trofeja, a oni su to igrom do kraja meča i potvrdili. U 29. minutu viđen je po jedan pogodak sa obe strane, za Palež je precizan bio Arsić, dok se kod gostiju u listu strelaca upisao Vučetić. Pokušao je Palež svim silama da stigne do novog gola, ali je odbrana predvođena maestralnim Margetićem na golu, ali i fenomenalnim Pavlovićem, Petrovićem, Brankovićem, Vučetićem i ostalima uspela da sačuva mrežu i trasira put ka tituli. Trener FON-a, Marko Marković nije krio oduševljenje posle finalnog meča:

Finalna utakmica omladinske futsal lige Beograda bila je prava takmičarska. Dinamična, jako zanimljiva, sa preokretom u našu korist u drugom poluvremenu. Momci su ispoštovali dogovor iz svlačionice i zrelo odigrali, posebno drugo poluvreme utakmice i po mom mišljenju zasluženo pobedili. Čestitao bih svojoj ekipi na fenomenalnim utakmicama u play off-u. Sada sledi kraća pauza, čekamo pobednike drugih regiona da i sa njima odmerimo snage.

Ovo je bila prva sezona omladinske lige Beograda, a utisci Marka Markovića su više nego pozitivni:

Liga je bila izjednačena, tri ekipe su konkurisale za trofej u ovom rangu takmičenja. Izgubili smo u regularnom delu prvenstva obe utakmice od ekipa Samo pravo i Palež. U završnici lige, kada je to bilo najpotrebnije, bili smo pravi i sa dve ubedljive pobede osvojili titulu prvaka omladinske lige Beograda.

Od svojih igrača ne bi nikog posebno izdvojio, ali pojedinci već treniraju sa seniorskim timom:

Ne bih nijednog igrača posebno isticao. Imamo fenomenalnu atmosferu, momci se druže i van parketa tako da je zajedništvo ono što krasi ovu ekipu. Adam Vučetić i Miroljub Pavlović već treniraju sa prvom ekipom, a u planu je da i ostale igrače koji su izlazno godište, kroz neku pozajmicu pripremamo za prvi tim.

Marković je pobedom protiv Paleža stigao do prve titule u trenerskoj karijeri i najavio je blistavu budućnost. Osećaj je, kako on ističe, fenomenalan:

Osećaj je fenomenalan, veliki trud i rad su se na kraju i isplatili. Lako je raditi sa ovim momcima koji su poslušni i koji daju svoj maksimum na svakom treningu, samim tim napreduju svakog dana a onda i rezultati ne izostaju.

FON će kao pobednik omladinske lige Beograda dobiti priliku da se bori za titulu na završnom turniru omladinske lige Srbije.

FON – Palež 6:3 (1:2)

Strelci: Branković 7. i 24. , Petrović 25. i 26. , Boranijašević 28. , Vučetić 29. – Tadić 5. , Dževadžić 17. , Arsić 29.

Dvorana: Dom kulture Obrenovac