Jedno veliko bravo za omladinsku futsal reprezentaciju Srbije!

Izabranici Vladimira Prše Jovanovića odigrali su fenomenalnu utakmicu u obrenovačkom Domu kulture i rezultatom 3:1 savladali su vršnjake iz Italije. Orlići su poveli preko Davida Mikovića u 16. minutu i to je bio jedini gol viđen u prvom delu igre. Prednost Srbije u nastavku meča duplirao je Nikola Milašinović u 27. minutu, a Italija je smanjila na 2:1 u 35. minutu preko De Baroš Žoaa. Treba napomenuti da su Orlići u tom trenutku bili sa igračem manje na terenu jer je zbog drugog žutog kartona isključen Miković. Pokušala je Italija da stigne do izjednačenja, ali umesto da daju, Azuri su primili još jedan pogodak. U 39. minutu gol za Srbiju postigao je igrač Ekonomca Lazar Marinković i tako je stavio tačku na ovaj duel. Za reprezentaciju Srbije na ovom meču nastupali su:

Vladan Koljajić, Jovan Urošević, Đorđe Rosić, Nikola Milašinović, David Miković, Nemanja Milanović (kapiten), Nemanja Dimitrijević, Miloš Tadić, Matija Urošević, Lazar Marinković, Jovica Petrović, Zoran Arđeljan, Aleksandar Mandić i Marko Stojanović.

Isti rivali će odigrati još jednu prijateljsku utakmicu u sredu 20. februara od 18 časova u Ubu.