Futsal reprezentacija Brazila osvetila se Orlovima za poraz u niškoj dvorani ‘Čair’.

Karioke su odigrale sjajan meč i bili su veoma motivisani da vrate Srbiji za jedan od najubedljivijih poraza u istoriji. Početak utakmice bio je jasan pokazatelj da su Brazilci ušli dosta bolje nego u prvi meč. Nekoliko pokušaja Gadeie i Baterie i odbrana Miodraga Aksentijevića, a onda u četvrtom minutu posle uigrane akcije iz auta Gadeia je ostao bez bloka i pogodio donji desni ugao Aksentijevićevog gola. Već u sledećem napadu Srbija je imala šansu preko Rajčevića čiji je topovski udarac iz daljine zaustavio Ronkaljio, a u 6. minutu Daniel je krunisao akciju i uz malu pomoć Rakića koga je zakačila lopta u bloku pogodio za 2:0. Usledio je period nešto mirnije igre, a i dalje su inicijativu imali gosti koji su pokušavali preko raspoloženih Rafaela Rata, Feraa i Baterie, ali je Aksentijević bio na visini zadatka. Posle nekoliko prilika za Brazil, Rakić je pripretio iz daljine, a Ramić je odličnim driblingom pet minuta pre kraja poluvremena uspeo da natera goste da naprave peti prekršaj. To nije sputalo goste koji pogađaju okvir gola preko Baterie svega nekoliko trenutaka kasnije. Ipak, tri minuta pre kraja poluvremena, neoprezan i veoma naivan faul Baterie, ponovo nad sjajnim Denisom Ramićem doneo je Brazilcima šesti faul, a Orlovima priliku da iz kaznenog udarca sa 10 metara smanje prednost. To je iskoristio Stefan Rakić i hirurški preciznim udarcem savladao Ronkaljia za 1:2 i erupciju oduševljenja odlično ispunjene beogradske ‘Štark Arene’! Poslednji minut prvog poluvremena doneo je pokušaj Brazilaca da sa golmanom Ronkaljiom u polju stignu do gola, ali je udarac čuvara mreže Karioka završio preko gola. Pokušao je Rajčević direktno iz auta da savlada golmana gostiju, pogodio je mrežu, ali kao i u utakmici u Nišu lopta nije zakačila nikoga pa pogodak nije priznat i na odmor se otišlo sa rezultatom 1:2.

Drugi deo igre otvorio je udarac Feraa, ali je on završio pored gola, a za Orlove su pokušali Rajčević i Rakić, ipak udarac obojice završio je u bloku Brazilaca. 24. minut doneo je dva fenomenalna pokušaja Rajčevića i spektakularne odbrane Ronkalja, a iz kontra napada na samom početku 25. minuta Ferao je pokazao malo brazilske magije prešao je ceo teren, njegov prvi pokušaj zaustavio je Aksentijević, ali je Ferao naleteo na odbijenu loptu i sproveo je u mrežu za 1:3. U 30. minutu Strahinja Petrov je poput furije preleteo kompletnu odbranu Brazila i vratio loptu ka Rakiću čiji udarac brani Ronkaljio, a iz kontra napada gosti stvaraju priliku, ali bez gola. Minut kasnije Fic je lukavo pokušao, ali je Aksentijević odbrano, a u 33. minutu isti igrač izveo je minijaturu i umalo se ušetao u gol Srbije. Pokušali su Orlovi preko raspoloženog Denisa Ramića, ali je njegov udarac izblokiran, a na drugoj strani udarac Felipea zagrejao je dlanove Miodraga Aksentijevića. Karioke su u završnici zaigrale sa Ronkaljom kao petim igračem čuvajući rezultat, a raspoloženi Fic je pretio golmanu Orlova, ali je Aksentijević iz tih duela izlazio kao pobednik. Tri minuta pre kraja meča Rajčević je ušao umesto golmana Aksentijevića kako bi Srbija pokušala da se vrati u utakmicu i uprvo je njegov udarac bio blizu da ugrozi gol Ronkalja, ali je završio iznad prečke. A onda, dva minuta pre kraja susreta Rafael Rato pogađa za 1:4, a u poslednjim trenucima pogodio je i Gadeia i postavio konačnih Srbija – Brazil 1:5.