Šampion Srbije, kragujevački Ekonomac, oprostio se od elitne runde Lige šampiona pobedom.

Izabranici Predraga Rajića bili su ubedljivi protiv poljskog prvaka Rekord Bialsko – Biele, a konačan rezultat ovog meča bio je 8:4. Poveli su Poljaci preko Bodnara koji je udarcem sa distance savladao Aleksu Antonića, ali do odlaska na odmor prvo Tales poravnava rezultat u 6. , a zatim Divanei het trikom koji je postigao u periodu od 8. do 17. minuta donosi Ekonomcu ubedljivih 4:1. Na startu drugog dela igre Poplavski je sprečio siguran pogodak, ali na nedozvoljen način – u padu je rukom sa gol linije sačuvao mrežu pa je Ekonomac dobio penal, a Poplavski je zaradio isključenje. Najstrožu kaznu nije uspeo da pretvori u gol Igor, ali se iskupio svega dvadesetak sekundi kasnije kada je svojim prvim golom povisio na 5:1. Isti igrač je u 27. minutu pogodio za 6:1, a Tales je dva minuta kasnije svojim novim pogotkom nastavio kanonadu Kragujevčana. Poljaci ipak stižu do časnog poraza golovima Surmiaka, Mareka i Bondara, a za Ekonomac je još jedan gol do kraja meča postigao Slobodan Rajčević i to na zaista prelep način. Treba napomenuti još dve važne stvari sa ovog duela, Divanei je sredinom drugog poluvremena doživeo težu povredu i posle meča i ukazane pomoći završio je u gipsu. Koliko će Brazilac odsustvovati sa terena ostaje da se vidi, ali pored povrede jednog od najboljih igrača Ekonomca Kragujevčani imaju i razloga za radost jer je u pobedi protiv poljske ekipe šansu da brani u drugom poluvremenu dobio i čuvar mreže omladinske reprezentacije Srbije i jedan od najperspektivnijih golmana u regionu, Nemanja Milanović i tako je stekao veliko iskustvo pred nastavak karijere. Detalje sa poslednje utakmice Ekonomca u ovoj sezoni Lige šampiona možete pogledati ispod teksta.