‘Ponovo radi bioskop’!

Iskoristiću insert iz legendarnog filma ‘Maratonci trče počasni krug’ kako bih započeo izveštaj iz kragujevačke hale ‘Jezero’.

Posle malo više od dva meseca pauze nastavljeno je takmičenje u Prvoj futsal ligi Srbije. Na teren su istrčale ekipe Ekonomca i Vranja, a očekivano, ali uz dostojan otpor rivala, višestruki uzastopni šampion naše zemlje stigao je do nova tri boda. Izabranici Predraga Rajića napali su od samog starta utakmice, a Vranjanci su svoju šansu čekali iz kontra napada. Mrežu novajlije u gostujućem timu, Slaviše Milenkovića, prvi je zatresao povratnik u tim Ekonomca Srđan Ivanković u 7. minutu, ali je bivši igrač bujanovačkog Zufa Miloš Trajković izjednačio u 11. minutu iz penala sa 6 metara. Penal je opravdano dosuđen posle nespretne reakcije kapitena domaće ekipe Nikole Rnića koji je igrao rukom u blizini svog gola. Do odlaska na odmor Viktor Hugo vraća prednost Ekonomcu, ali u 24. minutu kapiten gostiju Davor Tasić pogađa mrežu Momčilovića za 2:2. Tada Kragujevčani ‘ubacuju u brzinu iznad’ i od 27. do 31. minuta vezuju tri gola kojima stavljaju tačku na ovaj meč. Prvi je pogodio Perić, zatim ponovo Viktor Hugo, da bi tri gola prednosti Ekonomcu doneo Nikola Rnić golom za tv špice! Do kraja utakmice viđena su još dva gola, po jedan na obe strane. Za domaće precizan je bio Igor u 38. minutu, dok je tri minuta pre pogotka Igora mrežu Ekonomca zatresao Krstić. Ako se po jutru dan poznaje Vranjanci će imati sjajnu polusezonu ispred sebe jer su se tokom većeg dela meča odlično držali protiv višestukog uzastopnog šampiona Srbije i jedne od najboljih ekipa u Evropi. Ekonomac je nastavio pobednički niz, a detalje sa ove utakmice možete pogledati u video snimku na početku teksta. Za kraj donosimo vam tabelu prvoligaškog karavana, dok najavu ostalih mečeva možete pročitati na sledećem linku:

PRVA FUTSAL LIGA SRBIJE – NAJAVA 12. KOLA: Odmor gotov, derbi u ‘Šumicama’ i Blacu!